Przyjmujemy zgłoszenia chętnych do udziału w pierwszym lubelskim przeglądzie “slam poetry”.
7 lutego 2004 – Klub Centrala – 20:00
Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Wstęp wolny, udział bezpłatny. Nagroda!.
Zasady Lublin Slam Festival:
– Poeci mogą wykonywać wyłącznie swoje własne wiersze.
– Każdy poeta dostaje mikrofon na trzy minuty
– Zabronione jest używanie rekwizytów, kostiumów, instrumentów muzycznych, etc.
– Zgłoszenia przyjmujemy do soboty, 7 lutego 2004, godz. 19:00 w klubie CENTRALA , pierwsze piętro Centrum Kultury w Lublinie – czynny codziennie od 10:00 do 23:00 osobiście lub pocztą elektroniczną: biuro@centrala.lublin.pl
– Nie ma ograniczeń rasowych, wiekowych, zawodowych ani żadnych innych.
– Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
– Przy zgłoszeniu prosimy o:
1. Zdjęcie (mile widziane w wersji elektronicznej)
2. Teksty poetyckie i/ albo notkę biograficzną (do zamieszczenia na stronie)
3. Adres i/ albo telefon kontaktowy.
– Zwycięzca otrzymujący nagrodę jest tylko jeden.
– Głosowanie odbywa się w ciągu dwóch rund. Drugą rundę i finał ocenia cała publiczność
Co to jest SLAM?
Slam jest skrzyżowaniem poezji i performance’u, stawiającym na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy. Słowo “slam” określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni cała zgromadzona publiczność, a nie szacowne grono krytyków i literatów.
Jednym z najciekawszych aspektów SLAMu jest szeroki zakres poetów, których przyciąga. Na scenie można zobaczyć klasycznych stylistów, punków, ludzi związanych z kulturą hip-hop, przedstawicieli różnorakich mniejszości, antyglobalistycznych bojowników, hippisów. Same wiersze są równie zróżnicowane: podczas SLAMu możesz się spodziewać gorących wierszy miłosnych, ostrej satyry, tekstów komicznych, słodko-gorzkich osobistych zwierzeń, mistrzowskich zabaw słowem i formą, i wielu, wielu innych. Poeci mogą pisać w dowolnym stylu, na dowolny temat, i przedstawiać swoje teksty w dowolny sposób.
Jak wygrać SLAM?
Żeby wygrać SLAM potrzebne jest sporo umiejętności i jeszcze więcej szczęścia. Nie ma jednego przepisu na sukces; każda publiczność jest inna, i wiersze, które raz zapewnią Ci zwycięstwo, następnym razem mogą nie wystarczyć, by przejść do drugiej rundy. Na pewno ważna jest prezentacja tekstów; w końcu SLAM to połączenie poezji i performance’u, i warto jest poświęcić trochę czasu na zastanowienie się jak dany wiersz powinien zabrzmieć na scenie. A poza tym – jak we wszystkim – umiejętności przychodzą z doświadczeniem.