Do 29 lutego b.r. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie trwa wystawa rysunków Adama Hoffmana, zorganizowana we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie i Galerią Osobliwości ESTE w Krakowie.
Adam Hoffmann urodził się w Krakowie 4 maja 1918 roku; w 1938 rozpoczął studia na UJ oraz w szkole rysunku Alfreda Terleckiego. Podczas okupacji studiował w Kunstgewerbeschule (dawny Instytut Sztuk Plastycznych) i działał w konspiracji. W 1945 kontynuował studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
W 1950 r. podjął pracę w krakowskiej ASP w Katowicach, od 1953 r. pracował w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie.W 1955 brał udział w przełomowej wystawie młodej plastyki „Arsenał” w Warszawie; w 1957 zorganizował pierwszą wystawę indywidualną malarstwa i rysunku w Domu Plastyków w Krakowie. W latach 1950 – 1960 związał się z Teatrem Lalki i Aktora Groteska w Krakowie. Od 1969 prowadził pracownię rysunku na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. W latach 1982 – 1986 w okresie stanu wojennego uczestniczył w nieoficjalnym ruchu wystawowym kultury niezależnej.
W 1992 r. związał się z Galerią Osobliwości ESTE w Krakowie. Prace artysty prezentowane były w licznych pokazach zbiorowych i indywidualnych. Adam Hoffmann zmarł w Krakowie 3 marca 2001 r.
Jednocześnie w PGS w Sopocie trwa wystawa pt. „To lubię” – Kolekcja Antoniego Żabczyńskiego. Autorzy, których prace składają się na wystawę „To lubię”: Mieczysław Czychowski, Per Oskar Gustaw Dahlberg, Fritz Giebelhausen, Anna Teresa Gwiazda, M. Höplinger, Wacław Jagielski, Zygmunt Józefczyk, Zdzisław Kałędkiewicz, Zygmunt Karolak, Alfons Karpiński, Alojzy Roman Kawecki, Wiktor Korecki, Stefan Koropczak, Soter Jaxa Małachowski, Stanisław Mazuś, Henryk Mądrawski, Marek Okrassa, Jerzy Skrebec, Jan Stanisłąwski, Stefan Stankiewicz, Ryszard Stryjec, Leonard Winterowski, Andrzej Żywicki, Marek Żywicki oraz czterech nieznanych malarzy.