Centrum Kultury w Lublinie zaprasza 17 grudnia na kolejną odsłonę pokazów kina niezależnego "CinemaOff", przeznaczoną dla widzów o mocnych nerwach. Sam tytuł mówi wszystko, ale nie chodzi tu jednak o dzieła w stylu rzeźnicko-masakrycznych filmów klasy "B", lecz o ambitne thrillery wykorzystujące grozę jako wysmakowany element dramaturgii filmowej.
Organizatorzy przygotowali pełny przekrój tego niezbyt znanego w polskim kinie (nie tylko offowym) gatunku filmowego. Prezentowane filmy straszą, niekiedy śmieszą, zawsze jednak dzięki odpowiedniemu nastrojowi opowiadanych historii, a nie tanim chwytom z zalewającymi ekran hektolitrami krwi. Będzie można zobaczyć 8 produkcji, kilka ambitnych thrillerów, trzymających w napięciu filmów metafizycznych, a nawet… horrory na wesoło.
Program:
WILKOŁAKI, reż. Rafał Jerzak (1999, 17 minut)
Trzech dresiarzy, ich szybka „beemwica” i dwójka zabranych po drodze autostopowiczów. Z takiego połączenia nie może wyniknąć nic dobrego. Wkrótce nieświadomi niebezpieczeństwa młodzi ludzie zostają zamordowani w lesie. Dresiarze ruszają w dalszą drogę, jednak nie ominie ich kara za złe uczynki. W lesie czekają Wilkołaki…
BIOBAND: PAPARYŻ, reż. Szymon Felkel (2003, 5 minut)
Animowany teledysk Szymona Felkela (Saymoona). Awangardowy projekt muzyczny będący specyficzną kompilacją dziwnych dźwięków i obrazów. Wideoklip otrzymał nagrodę YACHA za najlepszą animację na Xl Festiwalu Polskich Wideoklipów „YACH FILM”.
AUTONONSTOP, reż. Dominik Matwiejczyk (2004, 16 minut)
Mroźny, zimowy dzień. Młody chłopak przemierza pokryte śniegiem pustkowie. Na drodze zatrzymuje się samochód. Zadowolony bohater z chęcią wsiada do środka. Zachowanie kierowcy budzi jednak duży niepokój. Po co trzyma broń w samochodzie?
SILVERMAN, reż. Bodo Kox (2004, 17 minut)
Ekstrawagancki funkcjonariusz Policji Wodnej porucznik Silverman, przybywa na miejsce zbrodni do mieszkania państwa Kramerów. Małżeństwo przyjmuje go zgodnie ze staropolską gościnnością, przez co porucznik na moment zapomina o swoich obowiązkach. Czy uda mu się rozwikłać zagadkę śmierci członka rodziny Kramerów?
DZIEWCZYNKA, reż. Piotr Matwiejczyk (2003, 7 minut)
Film opowiada historie zbrodni, która zrodziła się z zazdrości między siostrami.
W ŻADNYM WYPADKU, reż. Piotr Matwiejczyk (2004, 4 minuty)
O czym rozmawiają dzieci, kiedy umrą w wypadku samochodowym?
OKRYJ MNIE, reż. Piotr Matwiejczyk (2004, 5 minut)
Dwie dziewczynki przed snem rozmawiają o śmierci. Okazuje się, że obie są martwe.
Horrory – OBDARTY DIABEŁ, NOC MŚCIWEJ MATKI, W KLESZCZACH ŚMIERCI, reż. Łyżka czyli Chilli (1996, 8 minut)
Składający się z trzech części pastisz horrorów klasy „B”. Bohater zostaje zaatakowany przez krwiożerczy dywanik, leżak do opalania oraz wycieraczkę.
Pokaz filmów z cyklu CinemaOff – Niezależne kino grozy
Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
17 grudnia 2004 – SALA NOWA – 18:00
Wstęp: 7 pln