Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy prezentuje wystawę monograficzną Stanisława Brzęczkowskiego. Ekspozycja stanowi kolejną wystawę zrealizowaną w ramach programu „Kultura artystyczna i materialna Bydgoszczy XX wieku”.
Wystawa obrazuje całokształt twórczości znanego polskiego grafika, związanego w latach 1918-1935 z Gdańskiem i Pomorzem (Chojnice, Gdynia, Tczew), a następnie, w latach 1935-1955, ze środowiskiem artystycznym Bydgoszczy; z przerwą na pobyt w Warszawie w latach 1939-1945.
Ekspozycja została przygotowana w oparciu o zbiory bydgoskiego muzeum, na które złożyły się: dar artysty z 1953 r. oraz dar Janusza i Ireny Brzęczkowskich z 1984 r. obejmujący spuściznę artystyczną S. Brzęczkowskiego. Zbór ten uzupełniają wcześniej dokonywane zakupy. Powstały w ten sposób zespół w pełni oddaje całokształt wszechstronnej twórczości artystycznej grafika.
Obecnie prezentowaną ekspozycję uzupełniają nieliczne obiekty udostępnione przez rodzinę oraz wypożyczone z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy oraz z Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.
Wystawa stanowi pierwszy, tak duży pokaz monograficzny artysty, obejmujący twórczość w zakresie wszystkich uprawianych dyscyplin sztuki. Przedstawione są następujące dziedziny twórczości: grafika artystyczna, rysunek, ekslibrisy, grafika użytkowa i akwarele. Wszystkie te dyscypliny artysta uprawiał równocześnie, doskonaląc swój warsztat twórczy i odnosząc sukcesy na licznych wystawach.
Wystawa będzie czynna do lutego 2006 r.