W Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie można oglądać wystawę pt. "Energia przekazu. Mikołajczyk, Robakowski, Rytka", która zakończy się w maju b.r.
Dobór prac artystów współpracujących ze sobą na przestrzeni wielu lat został podyktowany pojęciami występującymi w tytule. Energia i przekaz, w przypadku tych twórców, jest istotnym elementem w ich działaniu, zarówno na poziomie koncepcji utrwalonej w teoretycznych tekstach i filmach, w technice wideo, a także w wybranych fotografiach oraz instalacjach z okresu od 1970-2005.
Twórczość Józefa Robakowskiego obejmuje fotografie, realizacje wideo, instalacje, filmy awangardowe związane z nurtem konceptualnym i postkonceptualnym. Jest także autorem tekstów o sztuce, animatorem życia artystycznego, komisarzem wystaw. Intermedialne prace Zygmunta Rytki należą do najważniejszych w Polsce w latach 1970-90.. Natomiast Antoni Mikołajczyk to zmarły przed 5 latami fotograf, twórca wideo, projekcji i instalacji świetlnych.
Wystawie towarzyszy 200-stronnicowy katalog-album, zawierający fotografie, biografie artystów, teksty profesjonalistów w dziedzinie sztuki.
Wystawa zorganizowana przez Fundację Sztuki Współczesnej In Situ po prezentacji w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie będzie pokazywana: w Galerii Fotografii i Nowych Mediów w Gorzowie Wielkopolskim (czerwiec – sierpień 2006, kurator: Zbigniew Sejwa); w Muzeum Narodowym w Szczecinie (wrzesień 2006 – październik 2006, kurator: Lech Karwowski); w Austriackim Forum Kultury w Warszawie (listopad 2006 – styczeń 2007, kurator: Jolanta Męderowicz).
Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ została założona przez Bożennę Biskupską i Zygmunta Rytkę w 2004 roku w Podkowie Leśnej. Fundatorzy to artyści, którzy brali udział w wielu wystawach, prezentacjach, warsztatach i sesjach teoretycznych.