Około 40 imprez w odbywających się w 9 różnych przestrzeniach we Wrocławiu – Głosy Azji są unikalną szansą prezentacji tradycji artystycznych i elementów kultury Japonii, Korei, Chin, Tajwanu, Laosu, Singapuru, Rosji, Indii, Sri Lanki.
Pierwsza edycja organizowanego przez Teatr Pieśń Kozła „Brave Festival – Przeciw wypędzeniom z kultury” odbyła się w listopadzie 2005 r. pod hasłem „Magia Głosu”. Brave to międzynarodowe przedsięwzięcie, mające na celu prezentację nieznanych lub ginących kultur i tradycji z całego świata. Wychodząc z założenia, że należy chronić to dziedzictwo nim bezpowrotnie odejdzie, corocznie do udziału zapraszane są zespoły kontynuujące tradycje swego kraju i swoich przodków.
Brave Festival prezentuje nie tylko wybitne zjawiska artystyczne, ale też przede wszystkim ludzi o wielkiej życiowej odwadze. Ludzi, którzy nie dając się odciąć od własnej kultury i duchowości, pielęgnują wiekową tradycję.
Druga edycja nosi nazwę Głosy Azji i jest otwarciem się na świat dziwny, wielokulturowy, pełen sprzeczności, magii i piękna. Na świat wyrafinowanych technik ruchowych i wokalnych. Ponownie przybliżamy się do zapomnianych lub ginących tradycji pragnąc wszystkim nam uświadamiać, jak niezwykłe bogactwo kulturowe i duchowe możemy utracić, jeśli o nim nie będziemy mówić. Ponownie szukamy ludzi odważnie broniących swojej kulturowej wrażliwości i tożsamości.
Około 40 wydarzeń festiwalowych, koncertów, spektakli i filmów odbywać się będzie na wielu wrocławskich scenach i w plenerze. Pozwolą one lepiej poznać i zrozumieć barwne, bogate dziedzictwo Dalekiego Wschodu. Festiwal będzie prezentować oryginalne głosy azjatyckich kultur, korzenie i mity sztuki Wschodu, podążać ścieżkami ginących i odradzających się w krajach Azji tradycji. W ramach festiwalu odbędą się również warsztaty tradycyjnych tańców i muzyki oraz profesjonalne warsztaty filmowe.
W tym roku festiwal znacznie poszerzył cykl filmów dokumentalnych poświęconych problemom społeczno – kulturowym Azji oraz jej dziedzictwu. Wejdą one do konkursu w osobnej kategorii. W ramach cyklu pokazane zostanie 16 fascynujących obrazów, głównie twórców azjatyckich. Oprócz projekcji takich filmów jak oskarowe „Przeznaczone do burdelu” i „Dzieci z Leningradzkiego”, większość z nich to europejskie premiery.
Wydarzenia konkursowe oceniać będzie międzynarodowe jury przyznające nagrodę „Brave First Award” – „za odwagę ratowania kultury”.
8 – 15 lipca 2006