• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Muzyka
  • Teatr

Hip-hopowy spektakl muzyczny L.O.S.

  • redaktor2
  • 2007-08-20

Na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się premiera spektaklu muzycznego pt. L.O.S. Rozszyfrowaniem tego skrótu są trzy słowa: polskie los, portugalskie oportunidade i węgierskie sors, sam spektakl zaś jest owocem dwóch połączonych projektów: Siła młodych i W harmonii ze sobą. Podczas dwutygodniowego spotkania w Czarnocinie, w dniach 10 – 24 sierpnia, młodzież z Polski i Węgier wzięła udział w warsztatach teatralnych, muzycznych, filmowych, plastycznych i tanecznych, prowadzonych przez uznanych fachowców w swoich dziedzinach; warsztaty teatralne poprowadzą aktorzy z Teatru Kana; warsztaty Break Dance – Kiziak (WHSB), Meff (ASS KICKERS); warsztaty filmowe – Krzysztof Kiziewicz, Tomasz Narewski (ALCO DUDES), warsztaty graffiti – Kreda i Kraz; warsztaty rapowe – Tetris, Łona, Michał i Poziom.

W trakcie wymiany, międzynarodowa grupa będzie poznawała, odkrywała i pogłębiała swoje umiejętności artystyczne w obszarze teatru, filmu oraz kultury hip-hop: rapu, graffiti i tańca breakdance. Wszystkie te elementy zostaną wykorzystane w widowisku, które będzie końcowym efektem wspólnej pracy młodzieży z prowadzącymi zajęcia artystami. Po spektaklu odbędzie się koncert zespołu Korporacja, w składzie: Grzegorz Grzyb – perkusja, Szymon Orłowski – gitara basowa, Maciej Cybulski – klawisze, Robert Jarzębski – gitara, DJ Twister – gramofony, Marek Kazana – saksofon, Michał i Poziom – rap, gościnnie – Łona i Tetris. W przerwie koncertu odbędzie się freestyle’owa bitwa, w której udział weźmie ścisła czołówka polskiej sceny, oraz bitwa b-boyów jeden na jeden z udziałem m.in. WHSB i ASSKICKERS. Międzynarodowy wymiar spektaklu, udział w samym przedstawieniu osób prowadzących warsztaty a także rozmach całego widowiska czynią z tego wydarzenia pozycję obowiązkową dla każdego znawcy tematu.

Działania będą realizowane przez Monar – Ośrodek w Babigoszczy, Stowarzyszenie Teatr Kana – Fun Group (Węgry). Projekty są realizowane w ramach programu art-terapii Ćpanie Sztuki. Od wielu lat Ośrodek Terapii Uzależnień w Babigoszczy, również dzięki współpracy Teatru Kana, jest miejscem projektów łączących terapię uzależnień z działaniami artystycznymi, w postaci cyklicznych warsztatów z udziałem profesjonalnych artystów z Polski i z zagranicy (m.in. Teatr Strefa Ciszy, Pan Duże Pe, zespół folkowy Dikanda, Adam Łona, Tetris, Michał Jeżu Pakuła, Łukasz Poziom Owsieniecki, Marek Kazana, Robert Jarzębski, Maciej Cybulski, Daisuke Yoshimoto, Atsushi Takenouchi (taniec Butoh), DJ Twister, Webber i inni. Ponadto w ramach cyklu Ćpanie Sztuki co roku odbywają się także wymiany międzynarodowe realizowane z młodzieżą z Litwy, Niemiec, Rosji, Łotwy, Ukrainy. Efekty tych projektów były wielokrotnie prezentowane w Szczecinie, m.in. na scenie Teatru Kana oraz w plenerze. Program jest dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Młodzież. Pokaz i koncert jest współorganizowany przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

24 sierpnia 2007 o godz. 20:30
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Poprzedni artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Teatr

The Fall ’01’

  • redaktor2
  • 2007-08-20
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Sztuki wizualne

Anioły III

  • redaktor2
  • 2007-08-21
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Wianki – Święto Muzyki 2019 (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Koncerty
  • Muzyka

Kolejni artyści w składzie Wianków w Krakowie

  • 2019-05-20
Zbigniew Preisner (źródło: materiały prasowe/Prestige MJM)
Wyświetl artykuł
  • Koncerty
  • Muzyka

Urodziny wybitnego kompozytora. Zbigniew Preisner kończy 64 lata

  • 2019-05-20
Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Muzyka
  • Teatr

Tomasz Konieczny w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

  • 2019-05-15
Kiedy Bóg śpi, reż. Till Schauder (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Film
  • Muzyka

Kino, Wawel & rock and roll – Muzyka na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  • 2019-05-15
Plakat 9. edycji festiwalu Musica Electronica Nova (17–25 maja 2019 r.) (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Muzyka

9. edycja festiwalu Musica Electronica Nova

  • 2019-05-15
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Literatura
  • Teatr

X Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

  • 2019-05-06
XVIII Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego, fot. Piotr Droździk (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Muzyka

Finałowa gala XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Ady Sari

  • 2019-05-06
Plakat serialu „Pasjonaci” w reż. Artura Dziurmana (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Teatr

Casting osób z dysfunkcją wzroku do serialu „Pasjonaci”

  • 2019-05-05

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.