13 czerwca we będzie miał miejsce Piknik Gombrowiczowski. Wśród atrakcji zaplanowanych dla całych rodzin, znajdują się między innymi dwa spektakle: Czerwony Kapturek i Ferdydurke.
Przedstawienie Czerwony Kapturek powstało z inspiracji aktorów BTL-u; proponuje młodym widzom zabawę w inscenizację dobrze znanej bajki, w oparciu o tekst Jana Brzechwy, a przy okazji oswaja z umownością teatru, z aktorskimi żartami i przebierankami. Spektakl skierowany jest głównie do bardzo młodej publiczności, Częstokroć jednak na widowni zasiada także publiczność dorosła – bawiąc się podczas spektaklu równie dobrze jak dzieci.
Ferdydurke– spektakl zachowuje gombrowiczowską dyscyplinę konstrukcji rozpisując ją na teatralne rytmy i znaki. Tak jak powieść awangardowa przemawia głównie formą, tę formę wykorzystuje czerpiąc z Gombrowicza. Znaków jest kilka – ścieśnienie – ławka, na której brakuje miejsca, bliski kontakt ciał, podporządkowanie ciała impulsom biologicznym, powtarzające się w swym stylu zachowania rodem z Rabelaise’a, zawężona do granic absurdu przestrzeń sceniczna. Człowiek złapany w pułapkę formy bardziej niż u Gombrowicza dosłownie, na każdym kroku wpadający w niewolę narzuconych mu ról.