• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Sztuki wizualne
  • Teatr

She – Ona. Media story Izabelli Gustowskiej na Malcie

  • ewa
  • 2008-06-09

W ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu, jednym z najważniejszych wydarzeń będzie projekt Izabelli Gustowskiej She – Ona. Media story. W projekcie tym artystka poszukuje wizerunku współczesnej kobiety, który tworzy za pomocą środków multimedialnych. Projekt ten jest produkcją Festiwalu Malta realizowaną w scenerii Starej Rzeźni.

Izabella Gustowska działa w obszarze różnych mediów, jest kuratorem wystaw, a także prowadzi Pracownię Działań Multimedialnych i Performatywnych na ASP w Poznaniu.                                                                                                                                         O swoim projekcie mówi: Media Story to nie wypreparowana teatralność spektaklu, ale życie podpatrzone, fragmentaryczne, chaotyczne, niepodporządkowane żadnym regułom scenicznym.Bo to nie jest teatr. To widz układa swoje media story z fragmentów, filmów, tekstów, monitoringów. Nie ma tu aktów scenicznych, ale są przestrzenie otwierające się na publiczność, wśród których uważny obserwator znajdzie te same lub podobne kobiety – owe ONE. Być może będzie to dziewczyna na rowerze, identyczne trojaczki – Kasia, Ewa i Magda, dwie studentki na wrotkach, i nieznajoma z akordeonem. Bo to ON – widz – może pominąć nieinteresujące go obrazy czy komentarze, może powrócić, by wyczekiwać na gest, słowo czy twarz nieznajomej. To ON stanie się rekonstruktorem, to ON może stworzyć swoje media story, także wtedy, kiedy sam podpatrywany przez kamerę stanie się częścią medialnej rzeczywistości".

Wszelkie informacje na temat programu festiwalu znaleźć można na stronie http://www.malta-festival.pl/

Poprzedni artykuł
  • Sztuki wizualne

Triennale Młodych 2008

  • ewa
  • 2008-06-09
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Muzyka

Balkan Beat Box na Wroc Love Summer Stage 2008

  • sylwia
  • 2008-06-09
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Treści kulturowe
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne

Wskazówki dotyczące optymalizacji treści kulturowych za pomocą narzędzia parafrazowania

  • 2024-03-26
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Muzyka
  • Teatr

Tomasz Konieczny w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

  • 2019-05-15
Janusz Lipiński, z cyklu Templum, Crux, Thanatos (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii

  • 2019-05-09
Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

  • 2019-05-09
Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młoda Sztuka w DESA Unicum

  • 2019-05-07
Carl Borromäus Ruthart (1630–1703), Lew i tygrys walczący o upadłego jelenia przed klasycznym sarkofagiem w jaskini na tle krajobrazu z piramidą (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa Natura i duchowość. Carl Borromäus Ruthart (1630–1703) bogatsza o obraz Rutharta z kolekcji ERGO Hestii

  • 2019-05-07

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.