W środę 18 czerwca o godzinie 18 w warszawskim Instytucie Café odbędzie się Performans Architektury i Miejsca. Ideą spotkania ma być refleksja nad relacjami między architekturą a teatrem.
Czy architektura może stać się performansem? Czy architektura prowokuje działania teatralne? W jakich sytuacjach architektura staje się scenografią różnorodnych widowisk (na przykład demonstracji), a kiedy jednym z elementów zdarzenia czy nieoczekiwanej interakcji?
Odpowiadając na te pytania Bartosz Frąckowiak (dramaturg, kulturoznawca) przeanalizuje przykłady warszawskiej architektury. Podjęte zostanie też zagadnienie przestrzeni i jej użytkowników oraz relacji zachodzących między nimi.
Performatyka warszawska – projekt z pogranicza wykładów i performansu, teorii i działań artystycznych. W cyklu sześciu spotkań (od stycznia do czerwca) Bartosz Frąckowiak analizuje różne rodzaje performansów, których jesteśmy świadkami lub uczestnikami w sytuacjach miejskich.
Bartosz Frąckowiak – dramaturg współpracujący z reżyserami młodego pokolenia: Wiktorem Rubinem i Agnieszką Olsten, kurator projektów teatralnych, kulturoznawca, członek zespołu Krytyki Politycznej. Studiował na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii ‘Artes Liberales’. Interesuje się nowymi i tradycyjnymi mediami, a także kulturą i filozofią miasta. Analizuje związki estetyki z polityką, a swoimi działaniami przełamuje szkodliwy rozdział teorii i praktyki, nauki i sztuki.