Między 11 a 17 lipca potrwają we Wrocławiu wydarzenia związane z projektem BRESLAU CV czyli Międzynarodowa platforma tożsamości Porównanie i różnica.
Program:
11 – 15 lipca – akcja Tomasza Bajera w centrum miasta Breslau Identity Register
14 lipca – otwarcie projektu Ingii Leśniewskiej Wrocław na taśmie filmowej
15 – 17 lipca – akcje, interwencje, pokazy video i performance
17 lipca godz. 18.00 – panel dyskusyjny z tłumaczeniem symultanicznym ( język angielski i polski)
Tematem projektu jest poczucie tożsamości jako kategoria ponadnarodowa – jak konstruują i przeżywają ją współcześni artyści z różnych stron świata. Organizatorzy chcą zająć się rewitalizacją Wrocławia jako miasta – ważnego symbolu sztuki współczesnej, które zniknęło z mapy sztuki w latach 90 XX wieku.
Projekt pozwala spojrzeć na historię z nowej perspektywy i odsłonić pewien paradoks XX wieku: historia sama pozostaje bezsilna wobec swoich faktów. Dlatego w jej opisywaniu tak bardzo liczy się kompilacja i wielogłos. Jedną z idei ma być przyjrzenie się w jaki sposób współcześni artyści rozumieją takie kategorie jak: porównanie i różnica, które składają się na poczucie tożsamości XXI wieku.
Breslau CV nawiązuje do formy pisania życiorysu miasta – odsłony historii Wrocławia i zaprezentowania jego współczesności. Projekt ma szansę przetrwać i wpisać się na trwałe w wydarzenia kulturalne miasta, bo opisuje je w najbardziej atrakcyjny dla ludzi sposób.
Breslau CV ma stać się wizytówką artystyczną Wrocławia, w którym udział stanie się dla artystów pewnym wyróżnieniem.
Podczas trwania projektu uczestnicy i widzowie zostaną skonfrontowani z najnowszą technologią dystrybucji treści w przestrzeni publicznej.