Na początku lipca rozpoczęła się kampania wizerunkowa 1. Obserwatorium Artystycznego Entrée, realizowanego przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. Hasło projektu brzmi: Teren Sztuki. Tędy Droga. Akcja potrwa do końca sierpnia.
Kampania obejmie ekspozycję citylightów na terenie miast aglomeracji śląskiej. Pojawi się również tramwaj oklejony grafiką. Kompozycja graficzna to logo Entrée na planie sześcianu oraz element graficzny, budowany na bazie abstrakcji geometrycznej „op‑artowskiej”. Identyfikacja wizualna zaprojektowana została przez Annę Sielską z katowickiej ASP. Nośniki reklamowe udostępnia agencja reklamowa Business Consulting, która jest partnerem projektu.
W ramach kampanii kolportowane będą również ulotki, które trafią na wakacyjne festiwale artystyczne. W połowie sierpnia uruchomiony zostanie również serwis internetowy. Projekt Entrée inspirowany jest działającymi w otoczeniu ekomonii i biznesu „inkubatorami przedsiębiorczości”. To swoisty „inkubator” dla młodych twórców.
Entrée to konkurs dla młodych, niezależnych artystów sztuk performatywnych: teatr, performance, instalacja, happening, teatr tańca, muzyka. Główną Nagrodą jest półroczna rezydencja na Małej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie, zwieńczona profesjonalną produkcją, promocją i prezentacją premierowego spektaklu. Prezentacje projektów biorących udział w 1. edycji Entrée rozpoczną się w wrześniu i trwać będą do końca roku. Każda z prezentacji zakończona będzie spotkaniem i rozmową z widzami oraz jury, w skład którego wejdą polscy artyści reprezentujący różne spojrzenia na sztukę, świat i życie.
Od września rozpocznie się także nabór do kolejnej edycji. – Zamierzamy stworzyć ośrodek wspierający młodych twórców oraz kreować pozytywny klimat i otoczenie dla rozwijania talentu i umiejętności zawodowych młodzieży teatralnej. Naszym celem jest obserwacja i wspieranie najciekawszych zjawisk na niezależnej scenie teatralnej oraz kształtowanie aktywnego środowiska twórczego. Projekt Entrée kierujemy do artystów, którzy mają odwagę poddawać się krytyce i ocenie, podejmować otwartą dyskusję, chcą pytać i być pytani – stwierdza Adam Kowalski, pomysłodawca i kurator projektu.