Od 9 listopada 2008 do 1 lutego 2009 w Jewish Museum w Nowym Jorku trwa wystawa Teatry pamięci: Sztuka i Holokaust. Centrum wystawy stanowi pierwszy amerykański przegląd twórczości Tadeusza Kantora Sztuka i teatr Tadeusza Kantora. Program otwiera pokaz instalacji Kantora Ławka (1975).
Od 10 do 16 listopada 2008 w La Mama Theatre odbędzie się, zorganizowana przy współpracy z Cricoteką, prezentacja spektakli Tadeusza Kantora z okresu Teatru Śmierci – od Umarłej klasy po Dziś są moje urodziny -w formie cyklu projekcji zatytułowanego Teatr Śmierci Tadeusza Kantora.
26 stycznia 2009 roku w Martin E. Segal Theatre Center odbędzie się Międzynarodowa Konferencja zatytułowana Sztuka i teatr Tadeusza Kantora, podczas której omówiona zostanie twórczość Kantora zarówno jako artysty teatru, jak i sztuk pięknych. Wśród panelistów będą m.in.: Norman Kleeblatt, Susan and Elihu Rose Chief curator, Jewish Museum w Nowym Jorku; Prof. Michal Kobialka, dyrektor wydziału studiów teatralnych University of Minnesota; Jarosław Suchan, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi, kurator m.in. wystawy Tadeusz Kantor. Interior Imaginacji w Zachęcie (2005), i Natalia Zarzecka, dyrektor Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie.
Tadeusz Kantor był bez wątpienia jednym z największych artystów XX wieku – artystą totalnym, jak sam zwykł mawiać i ryzykowne jest dzielenie jego twórczości na poszczególne dyscypliny. Malarz, twórca obiektów, happener, poeta, najpełniej wyraził się w teatrze, ale nawet w tej dziedzinie pozostał przede wszystkim malarzem, który myślał obrazami i używał aktorów i dekoracji zamiast farb. Spektakle Teatru Cricot 2, poczynając od Umarłej klasy (1975), zostały okrzyknięte arcydziełami.
The Jewish Museum, 1109 Fifth Avenue przy 92 Street, New York, NY 10128
La MaMa E.T.C., The Annex, 66 East 4th Street (między 2nd Ave i The Bowery), New York, NY 10003, kasa: 74 East 4th Street
The Martin E. Segal Theatre Center at The CUNY Graduate Center, 365 Fifth Avenue przy 34th Street, New York, NY 10016