6 maja 2009 roku o godz. 18.30 na scenie Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy WSG w Bydgoszczy odbędzie się pierwsza z trzech imprez w ramach projektu Produkt Polski 2.0. W majowe popołudnie po kilkumiesięcznych przygotowaniach teatr.pieprz przedstawi premierowy Produkt Polski 2.0 – spektakl realizowany w ramach projektu dotyczącego obchodów 20 rocznicy wydarzeń, które zapoczątkowały w Polsce i w innych krajach komunistycznych procesy demokratycznych przemian.
Produkt Polski 2.0 to obraz generacji polskich dwudziestokilkulatków. Ludzi, którzy nie załapali się na życie w odcieniach szarości PRL-u, ale nie dali się też zwieść iluzji o wysokiej rozdzielczości generowanej przez galerie handlowe. Produkt Polski 2.0 to przede wszystkim wspomnienia, a wspomnienia mają to do siebie, że przychodzą w nieodpowiednich momentach. Pamięć podsuwa obrazy z przeszłości wybierając niekoniecznie te najprzyjemniejsze i niekonieczne przez nas chciane. Dla niepoznaki przemyci czasem kolorowe obrazki.
Kolejne spotkanie z cyklu będzie miało miejsce w czerwcu: tym razem teatralnym zmaganiom będzie towarzyszyła wystawa fotograficzna Transgresje. Zdjęcia eksponowane na wystawie zostaną wyłonione w konkursie kierowanym do bydgoskich studentów. Od 20.04 do 31.05 wszyscy chętni do wzięcia udziału proszeni są o napisanie maila potwierdzającego chęć uczestnictwa na adres Find Art – ia.fundacja@gmail.com. Zgłaszane zdjęcia powinny ukazywać przekrój charakterystycznych sytuacji, miejsc, rzeczy z lat 1989 – 2009, które kształtowały przeciętnych dwudziestokilkulatków na tych, którymi są dzisiaj.
teatr.pieprz powstał w 2005 r. balansuje na granicy sztuki i życia. Powstał z potrzeby kontestowania represywnej kultury i technokratycznej cywilizacji. Żaden spektakl nie jest traktowany jak towar, za to każdy poprzez skojarzenia i namiętności wydobywa u widza pożądaną gwałtowność. Odkrywa przed nim nieznane dotąd wymiary i przestrzenie. Widz jest angażowany duchowo – nigdy fizycznie. Celem teatru jest tworzenie nadziei i szansy na bunt, na odkrycie pokładów twórczych, indywidualnych pragnień, na eksplorację rzeczywistości od nowa. Każdorazowo na scenie odbywa się akt ekspresji subiektywnych doznań jednostek.
Scena APK
ul. Królowej Jadwigi 14
Bydgoszcz