6 czerwca 2009 roku o godzinie 16.00 w Muzeum Etnograficznym w Krakowie odbędzie się spotkanie Popantropologia/ antropologia popu, z cyklu Spotkania z antropologią. Interdyscyplinarne dyskusje. Podczas prelekcji rozważane będą kwestie tego, czy popnauka to pseudonauka, jak i po co badać popkulturę oraz czy warto popularyzować antropologię. Tematem przewodnim będzie POP i jego różne wymiary. Trójka krakowskich antropologów przedstawi swój dorobek, perspektywy i problemy badawcze związane z popkulturą i ponowoczesnością.
Program:
Od 16.00 do 16.30 – Antropologia do poduszki – analiza wybranych tekstów współczesnej antropologii polskiej (mgr Bratek Robotycki, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ).
Od 16.30 do 17.00 – Labirynt. O banalizacji motywu w kulturze popularnej (mgr Małgorzata Czapiga, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ).
Od 17.00 – 17.30 – Moje słuszne (?) poglądy na badanie tekstów popkulturowych. Analiza chińskich wydań Cosmopolitan i Elle (mgr Adina Zemanek, Instytu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ).
Spotkania z antropologią. Interdyscyplinarne dyskusje są adresowane do doktorantów i młodych doktorów prowadzących badania z zakresu antropologii i dziedzin pokrewnych. Mają na celu integrację młodych naukowców z całej Polski oraz stworzenie platformy do dyskusji, wymiany doświadczeń i współpracy między szerokim gronem antropologów, ale również przedstawicieli innych nauk.
6 czerwca 2009 roku o godzinie 16.00
Muzeum Etnograficzne
ul. Krakowska 46, Kraków