• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Sztuki wizualne

Festiwal Sztuk Wizualnych ArtBoom

  • joanna2
  • 2009-06-09

10 czerwca 2009 roku w Krakowie rozpocznie się Festiwal Sztuk Wizualnych ArtBoom. We wczesnych godzinach popołudniowych rozpocznie się pierwszy pokaz festiwalowych realizacji. Uczestnictwo w festiwalu warto rozpocząć przed Pawilonem Wyspiańskim gdzie zainstalowana zostanie Polityka krótkiej pamięci Grzegorza Sztwiertni.

logo-art-boom

Trasa wystaw prowadzi na Plac Mariacki – (Julian Tomaszuk, Boom), ulicą Floriańską przez Bramę Floriańską (Julian Tomaszuk, Rakieta) na Planty obok Barbakanu. Na placu Matejki zobaczycie Śpiącego policjanta Brada Downeya. Przy Plantach i ulicy Szpitalnej spotykacie Bractwo Lektyki Pawła Althamera, a wracając ulicą Szpitalną w stronę Rynku napotkacie rzeźbę Erwina Wurma Ape.

Festiwal sztuki w przestrzeni miejskiej ArtBoom skupi uwagę publiczności na najlepszych dokonaniach sztuk wizualnych, które mają być prezentowane w przestrzeni miejskiej Krakowa – raz do roku, w czerwcu.

ArtBoom odegra rolę centrum sztuki współczesnej, które w określonym czasie zaproponuje wielką ilość wydarzeń artystycznych. Niebagatelnym elementem jego strategii jest realizacja nowych dzieł sztuki, które mogłyby pozostać na stałe w przestrzeni miejskiej bądź znaleźć się w kolekcji przyszłego Muzeum Sztuki Współczesnej. Poprzez współpracę z młodymi architektami i designerami, ArtBoom pragnie wprowadzać nowe rozwiązania w przestrzeni publicznej miasta, tak by stało się ono piękniejsze i bardziej przyjazne dla mieszkańców.

ArtBoom w całości poświęcony jest sztuce aktualnej. Ma wskazać na Kraków jako miejsce żywego artystycznego dialogu, gdzie tworzone są nowe wartości, a sztuka powstaje na oczach widzów. Festiwal jest platformą spotkania najnowszych i najbardziej wartościowych przejawów polskiej sztuki ze sztuką światową. Duży nacisk położony jest także na prezentację najzdolniejszych młodych artystów polskich. ArtBoom prezentuje twórczość artystów działających w różnych mediach, takich jak: malarstwo, performance, instalacja, obiekty, wideo. Znajdą się tu również działania o charakterze społecznym.

Tags
  • Festiwal Sztuk Wizualnych ArtBoom w Krakowie
  • Kraków
Poprzedni artykuł
  • Muzyka

Koncert Enrique Bunbury

  • katarzyna
  • 2009-06-09
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Teatr

Landru, morderca kobiet Roberta Perinelliego

  • katarzyna
  • 2009-06-09
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Treści kulturowe
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne

Wskazówki dotyczące optymalizacji treści kulturowych za pomocą narzędzia parafrazowania

  • 2024-03-26
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Janusz Lipiński, z cyklu Templum, Crux, Thanatos (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii

  • 2019-05-09
Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

  • 2019-05-09
Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młoda Sztuka w DESA Unicum

  • 2019-05-07
Carl Borromäus Ruthart (1630–1703), Lew i tygrys walczący o upadłego jelenia przed klasycznym sarkofagiem w jaskini na tle krajobrazu z piramidą (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa Natura i duchowość. Carl Borromäus Ruthart (1630–1703) bogatsza o obraz Rutharta z kolekcji ERGO Hestii

  • 2019-05-07
Lech Kunka (1920-1978), Nike, 1953, tempera/papier, 125 x 99 cm (źródło: Dom Aukcyjny Artissima – materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

St-53. Artyści kręgu awangardy

  • 2019-05-07

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.