• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Sztuki wizualne

Wystawa Bodies opuszcza Polskę

  • katarzyna
  • 2009-06-19

Do 21 czerwca 2009 roku w Blue Expo w CH Blue City w Warszawie otwarta będzie wystawa Bodies… the Exhibition. Ekspozycję obejrzało już ponad 11 milionów ludzi na całym świecie.

Na ekspozycji można oglądać całe spreparowane ciała oraz poszczególne organy starannie wypreparowane i zakonserwowane zgodnie z zasadami innowacyjnej technologii, dzięki której zwiedzający mają możliwość poznania złożonej anatomii ludzkiego ciała, układów oraz narządów wewnętrznych.

Eksponaty pokazywane podczas wystawy umożliwiają poznanie budowy układu kostno-szkieletowego, mięśniowego, rozrodczego, oddechowego, krążeniowego oraz innych skomplikowanych systemów będących częścią ludzkiej anatomii. Wiele ze spreparowanych w całości ludzkich ciał zostało ustawionych w pozach zaaranżowanych jako sceny z życia codziennego. Część ludzkich preparatów ilustruje szkodliwy wpływ spożywania nadmiernych ilości jedzenia oraz braku ćwiczeń na organy wewnętrzne. Na przykład obok zdrowego płuca pokazano płuco czarne, zniszczone nikotyną. Takie porównania lepiej przemawiają do ludzkiej wyobraźni niż książkowe ilustracje.

Pokazywane na wystawie preparaty z ludzkiego ciała zostały zakonserwowane rewolucyjną metodą plastynacji. Po usunięciu wody i tłuszczu z ludzkich tkanek zostają one wypełnione płynną gumą silikonową, która jest następnie podgrzewana i utwardzana. W wyniku tego procesu, nasycone polimerem preparaty są zakonserwowane na poziomie komórkowym, co umożliwia prezentację złożonej budowy wielu kości, mięśni, nerwów, naczyń krwionośnych i organów wewnętrznych.

Do chwili obecnej, wystawę, która gościła m.in. w Nowym Jorku, Las Vegas, Waszyngtonie, Londynie, Sao Paulo, Barcelonie i Pradze. Wystawę w warszawskim Centrum Handlowym Blue City zobaczyło do tej pory 80 000 osób. Ponad 100 stron pozytywnych komentarzy w Księdze Gości pokazuje, że Polacy są otwarci i w 99% pozytywnie oceniają wystawę Bodies.

Do 21 czerwca 2009 roku
Blue Expo w CH Blue City,
Warszawa

Tags
  • CH Blue City w Warszawie
  • Warszawa
Poprzedni artykuł
  • Fotografia
  • Sztuki wizualne

Otwarty Egzamin – z cyklu Ty + Ja

  • katarzyna
  • 2009-06-19
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Literatura

Dyskusja o Życiu w kontekstach

  • katarzyna
  • 2009-06-19
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Treści kulturowe
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne

Wskazówki dotyczące optymalizacji treści kulturowych za pomocą narzędzia parafrazowania

  • 2024-03-26
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Janusz Lipiński, z cyklu Templum, Crux, Thanatos (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii

  • 2019-05-09
Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

  • 2019-05-09
Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młoda Sztuka w DESA Unicum

  • 2019-05-07
Carl Borromäus Ruthart (1630–1703), Lew i tygrys walczący o upadłego jelenia przed klasycznym sarkofagiem w jaskini na tle krajobrazu z piramidą (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa Natura i duchowość. Carl Borromäus Ruthart (1630–1703) bogatsza o obraz Rutharta z kolekcji ERGO Hestii

  • 2019-05-07
Lech Kunka (1920-1978), Nike, 1953, tempera/papier, 125 x 99 cm (źródło: Dom Aukcyjny Artissima – materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

St-53. Artyści kręgu awangardy

  • 2019-05-07
2 komentarzy
  1. EKi pisze:
    2009-06-26 o 10:07

    To nie jest w porządku. Wystawa miała być czynna do połowy lipca br.!!! WRACAM z wakacji, w planach na weekend 27 i 28 czerwca mam zwiedzenie wystawy i co … ‘pozamiantane’. To nie jest w porządku, że organizator ogłasza czas trwania wystawy do połowy lipca i skraca ją prawie o miesiąc.

  2. Alicja pisze:
    2009-06-26 o 12:53

    ja też się z tym nie zgadzam , że wystawa zosaje skrócona bez wcześniejszej informacji. Też miałam w planach zwiedzanie wystawy w ten weekend i znaczy, że nic z tego ?

Comments are closed.

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.