1 lipca 2009 roku w warszawskim Loft 44 odbędzie się wielki finał Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Bombay Sapphire Designer Glass Competition. Wtedy też poznamy zwycięzcę konkursu, który będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym finale w Londynie.
Konkurs Bombay Sapphire Designer Glass Competition od lat wzbudza ogromne zainteresowanie młodych artystów, dla których jest okazją, by dołączyć do grona najlepszych designerów. W 2009 roku konkurs organizowany jest w Polsce już po raz czwarty. Wzięło w nim udział 35 projektantów. Ich zadaniem było zaprojektowanie kieliszka koktajlowego inspirowanego smakiem i aromatem ginu Bombay Sapphire oraz designem jego butelki. Prace jury oceniało ze względu na ich wartość estetyczną, innowacyjność i oryginalność.
Jury wśród zgłoszonych projektów wybrało 3 najlepsze, które zmierzą się w finale. Za najciekawsze i najbardziej oryginalne prace uznano projekty Sapphire Eye Eweliny Madej i Arkadiusza Banasia z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Sensuous Choice Marty Tuszkiewicz z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Fullfilled Olgi Dąbrowskiej z Politechniki w Krakowie oraz Adama Grocha z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. To właśnie te kieliszki zostały prototypowane. Uczestnicy konkursu, podczas kilkudniowej wizyty w Krośnieńskich Hutach Szkła Krosno S.A., mogli wziąć udział w ich tworzeniu oraz zobaczyć jak wygląda praca przy wytwarzaniu szkła artystycznego.
1 lipca 2009 roku finałowe prace zostaną ocenione ponownie. Tym razem werdykt jury będzie dotyczył wykonanych kieliszków, a nie jak w pierwszym etapie konkursu ich projektów. Kieliszek, który zdobędzie I miejsce będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale Bomby Sapphire Designer Glass Competition. Zwycięstwo pozwoli laureatowi dołączyć do grona najsłynniejszych projektantów. Początki swojej kariery z marką Bombay Sapphrie łączą tacy designerzy jak Karim Rashid czy Eva Zeisel.
Podczas finału Bombay Sapphire Designer Glass Comptetiion zostanie przyznana jeszcze jedna nagroda – Polska Nagroda Publiczności. Otrzyma ją ta praca, która zwycięży w wirtualnym głosowaniu za pośrednictwem internetu. Projekt, który otrzyma najwięcej głosów, otrzyma Polską Nagrodę Publiczności.
1 lipca 2009 roku
Warszawa
1 komentarz
Myślałam że to jest wazon na kwiaty…Szczerze to nie podoba mi się ten projekt ale doceniam wszelką działalność twórczą ludzi.