• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Sztuki wizualne
  • Teatr

Festiwal Wybrzeże Sztuki – Sztuka a technologia

  • Monika2
  • 2009-07-09

Do 12 lipca 2009 roku w Gdańsku potrwa Festiwal Wybrzeże Sztuki. Temat przewodni tegorocznej edycji, Forever Young zaczerpnięty został  ze znanego przeboju, wyraża pragnienie stare jak ludzkość. Wieczna młodość – to temat w sztuce obecny od wieków. Nigdy dotąd jednak nie był tak aktualny jak dziś, w dobie, gdy kult młodości stał się obowiązującą i powszechną religią. Czas i jego przemijanie, człowiek, który z tym nigdy nie chciał i nie chce się pogodzić…

"Brzydal", Teatr im. St. Jaracza w Łodzi
"Brzydal", Teatr im. St. Jaracza w Łodzi

Premiera Ożenku i Czerwonej trawy, recital Karoliny Piechoty z zespołem Kobiety, przedstawienia teatrów z Warszawy Poznania i Łodzi – te i inne wydarzenia artystyczne składają się na program Festiwalu Wybrzeże Sztuki – interdyscyplinarny festiwal letni z wiodącym nurtem teatralnym.

Na scenie Malarnia swą najnowsza premierę przygotowuje popularny w Trójmieście Teatr Dada von Bzdülöw. Czerwoną trawę wg Borisa Viana publiczność obejrzy właśnie podczas festiwalu. Cenieni trójmiejscy plastycy, Robert Rumas i Piotr Wyrzykowski realizują specjalnie na tegoroczną edycję Wybrzeża Sztuki, projekt Świątynia miłości. Rzecz na pograniczu sztuk – to zarazem instalacja, jak i happening – w całkiem nowy kontekst wpisze przestrzeń wokół teatru, proponując przechodniom, mieszkańcom i turystom, dość niecodzienne doświadczenie. W foyer Teatru Wybrzeże obejrzeć będzie można najnowszą prezentację multimedialną Let’s Dance Adama i Anny Witkowskich.

Na zakończenie festiwalu będzie można  zobaczyć Szczęśliwe dni zupełnie innej realizacji – warszawskiego Teatru Polonia, ze wspaniałymi kreacjami Krystyny Jandy i Jerzego Treli.

W Gdańsku i na scenie Teatru Wybrzeże spotkają się nestorzy i mistrzowie polskiego teatru, bliscy trójmiejskiej publiczności i od lat współtworzący kształt gdańskiej sceny: Joanna Bogacka, Krzysztof Gordon, Krystyna Łubieńska, Wanda Neumann, Florian Staniewski, Stanisław Michalski, a także gościnne gwiazdy: Danuta Szaflarska, Maja Komorowska, Krystyna Janda, Zbigniew Zapasiewicz, Ignacy Gogolewski, Jerzy Trela

Wiecznie młodzi. Forever Young. Organizatorem festiwalu jest Teatr Wybrzeże. Festiwalowe wydarzenia odbywają się na jego scenach i w foyer, a także w Ratuszu Staromiejskim i w przestrzeni miejskiej.

Tags
  • Jerzy Trela
  • Krystyna Janda
  • Robert Rumas
  • Teatr Dada von Bzdülöw
  • Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Poprzedni artykuł
  • Literatura
  • Sztuki wizualne

Ostap Sływynski – Ruchomy ogień

  • Magdalena
  • 2009-07-09
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Literatura
  • Muzyka
  • Sztuki wizualne

Fragile – pismo kulturalne

  • joanna2
  • 2009-07-09
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Treści kulturowe
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne

Wskazówki dotyczące optymalizacji treści kulturowych za pomocą narzędzia parafrazowania

  • 2024-03-26
18. edycja konkursu APH (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Sztuki wizualne

Młodzi artyści nagrodzeni w 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

  • 2019-05-19
Wystawa: Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Klęska urodzaju – początki sztuki ekologicznie zaangażowanej w Polsce

  • 2019-05-16
Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Muzyka
  • Teatr

Tomasz Konieczny w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

  • 2019-05-15
Janusz Lipiński, z cyklu Templum, Crux, Thanatos (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Janusz Wincenty Lipiński. Nieposkromiona wolność i frywolność linii

  • 2019-05-09
Janusz Jasiński, Symbioza (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Retro Office House

  • 2019-05-09
Młoda Sztuka, Filip Maszant (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Młoda Sztuka w DESA Unicum

  • 2019-05-07
Carl Borromäus Ruthart (1630–1703), Lew i tygrys walczący o upadłego jelenia przed klasycznym sarkofagiem w jaskini na tle krajobrazu z piramidą (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Wystawa Natura i duchowość. Carl Borromäus Ruthart (1630–1703) bogatsza o obraz Rutharta z kolekcji ERGO Hestii

  • 2019-05-07

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.