Dnia 18 lipca 2009 roku w kościele farnym w Kazimierzu Dolnym odbędzie się kolejny koncert z cyklu XXV Letnich Wieczorów Muzycznych. Przy akompaniamencie słynnych organów fary kazimierskiej Szymona Liliusza z 1620 roku, zaśpiewa Małogrzata Walewska. Towarzyszyć jej będzie Duo Radomiensis, w składzie: Georgij Agratina (fletnia Pana, cymbały) i Robert Grudzień (organy).
Małgorzata Walewska – jedna z najsłynniejszych polskich artystek operowych, gwiazda nowojorskiej Metropolitan Opera. Wybitna mezzosopranistka. W 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie. Jeszcze w czasie studiów została laureatką Międzynarodowego Akademickiego Konkursu Wokalnego we Wrocławiu (II nagroda, 1990) i Konkursu Alfreda Krausa na Wyspach Kanaryjskich (I nagroda, 1992); była też finalistką Konkursu Belvedere (Wiedeń, 1992), Konkursu Luciano Pavarottiego (Filadelfia, 1992) i Konkursu im. Stanisława Moniuszki (Warszawa, 1992). Scenicznym debiutem artystki była rola Azy w Manru Paderewskiego na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie (1991). Od tamtej pory w jej repertuarze znalazły się następujące partie: Judyta w Zamku księcia Sinobrodego Bartóka, rola tytułowa w Carmen Bizeta, Polina w Damie pikowej i Olga w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Pierroto w Lindzie z Chamonix Donizettiego, Santuzza w Rycerskości wieśniaczej Mascagniego, Arnalta w Koronacji Poppei Monteverdiego, partie Verdiowskie – Fenena w Nabuccu, Emilia w Otellu, Amneris w Aidzie, Ulrica w Balu maskowym i Pani Quickly w Falstaffie, a także Charlotta w Wertherze Masseneta, Cieca w La Giocondzie Ponchiellego, rola tytułowa w Samsonie i Dalili Saint-Saënsa i Małgorzata w Potępieniu Fausta Berlioza.
Występowała gościnnie w teatrach operowych Berlina (Deutsche Oper), Bremy, Düsseldorfu (Deutsche Oper am Rhein), Essen,Genewy, Klagenfurtu, Las Palmas, Luksemburga, Rzymu (Teatro della Opera), Santa Cruz i Florydy (Palm Beach Opera), Nowego Jorku (MET). W latach 1996-98 związana była stałym kontraktem z wiedeńską Staatsoper, a od 1999 roku współpracuje z drezdeńską Semperoper. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych. Śpiewała na scenach i estradach Austrii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii, Włoch oraz Stanów Zjednoczonych. Z powodzeniem występuje także w repertuarze koncertowym i oratoryjnym.
Georgij Agratina – profesor Akademii Muzycznej w Kijowie. Światowej sławy mołdawski multiinstrumentalista, kompozytor. Koncertuje w całej Europie, Azji, USA i Kanadzie. Ma w swym dorobku liczne nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Laureat nagród i odznaczeń państwowych. Jeden z dwóch w Europie wirtuozów gry na fletni Pana. Największy autorytet na świecie w grze na cymbałach. Jest częstym gościem wielu polskich festiwali muzycznych. Od lat współpracuje z Robertem Grudniem, z którym nagrał sześć wysoko ocenianych płyt CD. Konsultant artystyczny XXV Wieczorów Muzycznych Kazimierz Dolny 2009.
Robert Grudzień – dyrektor XXV Wieczorów Muzycznych Kazimierz Dolny 2009. Znany muzyk, jeden z najchętniej zapraszanych artystów w Polsce, menadżer, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych, dyrektor wielu festiwali muzycznych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule für Musik w Düsseldorfie. Znany jest jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Koncertował na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, w całej Europie oraz na wielu kontynentach. Posiada nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne /solowe, kameralne/. W roku 2006 w Bazylice w Trzebnicy zrealizował nagranie dla Polskiego Radia z Chórem PR oraz Krzysztofem Pendereckim. Jest organizatorem wielu festiwali muzycznych oraz akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Wykłada gościnnie w Szwajcarii i Niemczech.
18 lipca 2009 roku
Kościół farny w Kazimierzu Dolnym