Do 30 listopada 2009 roku w Headlands Center for the Arts w San Francisco, w ramach projektu Poland-U.S. Artists-In-Residence Exchange Program, prezentowana jest wystawa Zbigniewa Rogalskiego.
Zbigniew Rogalski (ur. 1974) ze swobodą porusza się zarówno w malarstwie jak i fotografii, mieszając i wykorzystując doświadczenia obu tych dyscyplin. Refleksy, powidoki, kadry z filmów i fotografie nakładają się tu na obraz rzeczywisty niczym w specjalnie skonstruowanej maszynie optycznej zatrzymując na powierzchni płótna emocje i znaczenia, które normalnie nie są bardziej trwałe niż rysunek na zaparowanym szkle. Powierzchna jego obrazów staje się chwilowo, ekranem na który projektowane są obsesje, lęki i olśnienia świadomości.
Artyście udaje się przywracać malarstwu element wizyjności i jest w tym niezwykle sugestywny. W wielu jego pracach nawiązuje do klasycznych kategorii i gatunków malarskich jak portret czy pejzaż. Poprzez splatanie różnych klisz i konwencji przedstawień, Rogalski prowadzi do esencjonalnych, malarskich rozstrzygnięć.
Zbigniew Rogalski w 1999 roku uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pieknych w Poznaniu. W latach 2004-2005 pracował jako asystent w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Razem z Hubertem Czerepokiem stworzył grupę Magister (2000-2002), od 2006 współpracuje z Michałem Budnym. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Wybrane indywidualne wystawy Rogalskiego: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowki w Warszawie; Galeria Zak Branicka w Berlinie; Jack Hanley Gallery w San Francisco; Galerie Almine Rech w Paryżu; Sprüth Magers Projekte w Munich; Kunsthalle Mannheim; Galeria Raster oraz Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie.
Wystawa Zbigniewa Rogalskiego pokazywana jest w ramach współpracy z Polskim Instytutem Kultury w Nowym Jorku.