Od 22 stycznia do 7 marca 2010 roku w galerii Atlas Sztuki w Łodzi oglądać można wystawę Goście Krzysztofa Wodiczko. Tytułowymi bohaterami projekcji Krzysztofa Wodiczko są imigranci, którzy – nie będąc u siebie – pozostają wiecznymi gośćmi. Inni, obcy – to pojęcia kluczowe w praktyce artystycznej Wodiczki, zarówno w projekcjach, pojazdach, jak i w zaawansowanych technologicznie instrumentach dających możliwość komunikowania, wypowiedzenia się, zaznaczenia swojej obecności w przestrzeni publicznej tym, którzy pozbawieni praw, pozostają niemi, niewidoczni, bezimienni.
Temat pracy związany z zagadnieniem wielokulturowości i obcości, dotyka jednego z najbardziej żywotnych problemów współczesnego świata, zarówno w skali globalnej, jak w ramach jednoczącej się Europy; jest istotny dla polityki unijnej, w której dyskurs akceptacji i legalizacji łączy się z procedurami regulacji ruchów migracyjnych. Autor współpracował z imigrantami przebywającymi w Polsce i we Włoszech, pochodzącymi z różnych regionów świata: z Czeczenii, Ukrainy, Wietnamu, Rumunii, Sri Lanki, Libanu, Bangladeszu, Pakistanu czy Maroka.
W Gościach Wodiczko łączy doświadczenia wcześniejszych projekcji we wnętrzach galerii lub muzeów otwierających zamknięty świat sztuki na świat zewnętrzny, z performatywnym charakterem projekcji zewnętrznych, które pozwalały uczestnikom animować fasady budynków publicznych obrazami swoich twarzy lub rąk i ożywiać je dźwiękami swoich głosów.
Wystawa Goście Krzysztofa Wodiczki prezentowana była w Pawilonie Polonia podczas 53. Międzynarodowej Wystawy Sztuki w Wenecji od 4 czerwca do 22 listopada 2009. Kuratorem projektu była Bożena Czubak, zaś Komisarzem Pawilonu Polskiego Agnieszka Morawińska. Organizatorem wystawy była Zachęta Narodowa Galeria Sztuki.