4 czerwca 2010 roku o godz. 19.30 w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie odbędzie się koncert mieszający różne gatunki muzyczne. Wystąpią The Idontknows, Marne Szanse, Max Weber oraz Alters.
Impreza rozpocznie się indie rockowym brzemieniem z dawką elektroniki, którą zapewni band Idontknows. Po krótkiej rozgrzewce czas na disco rock w wykonaniu Marnych Szans, z niesamowitą dawką energii. Następnie ze swoimi utworami zaprezentuje się warszawska kapela Max Weber. Muzyka grająca spod szyldu Max Weber zaskakuje ciekawymi kompozycjami jak i tekstami. Na koniec alternatywne brzmienie i grupa Alters. Oprócz surowej alternatywy, także rock’n’roll, czy też rock psychodeliczny.
Marne Szanse to młody zespół z Warszawy, grający energetyczną mieszankę rocka i disco. W swoich piosenkach, zainspirowanych dokonaniami m.in. The Killers, Franza Ferdinanda oraz Bloc Party, Marne Szanse łączą punkową energię mocnych gitar z elektronicznym brzmieniem klawiszy oraz dyskotekowym beatem. Zespół określa swoją muzykę jako dyskotekowy rock, za główny cel mając granie piosenek i do potańczenia, i do pomachania głową, a nawet do skakania, jeśli ktoś czuje taką potrzebę. Marne Szanse swoje prawdziwe oblicze pokazują na koncertach, podczas których ciasno stłoczona pod sceną publiczność tańczy, śpiewa wraz z zespołem oraz czynnie uczestniczy w przebiegu całego show.
Max Weber – ponad dziesięć tysięcy odsłuchań We don’t spy na myspace zespołu daje wystarczającą motywację do zapoznania się z muzyką tego tria. Max Weber obecny jest na gitarowej warszawskiej scenie od 2007 roku. Jego muzyka zaskakuje tekstami jak i ciekawymi kompozycjami. W ich karierze są utwory wysokich lotów, ale także takie typowo wpadające w ucho i będące świetnym materiałem na przebój. Tutaj muzyka współgra z tekstem, motywy przewodnie się pokrywają, a wokal zarysowuje także zmiany kompozycji. To co możemy obserwować na ich EP’ce z 2008 roku, jest już dojrzałe i widać, że grupa odnalazła swoją drogę.
Momentami na demie z 2007 roku, przebijają się elementy core’owe, ale na EP’ce już ich praktycznie nie ma. Pytanie o drogę, którą będą podążać, konsekwentnie mówią o swojej własnej muzycznej ścieżce, ale jak sami wskazują bliżej im do Seattle niż do Londynu. Scenę dzielili już z takimi zespołami jak: MYSLOVITZ, Kombajn do zbierania Kur po Wioskach, Psychocukier czy Renton. Zagrali m.in. na Maj Music Festiwal w Katowicach, Rock in Minks Festiwal w Mińsku Mazowieckim czy na żywo w Radiu Roxy oraz Radiu Aktywnym. Utwory Maxa Webera gościły na falach wielu rozgłośni całego kraju, m.in. w Radio Żak, Radio Afera, Radio Kampus czy Radio Index. Muzycy gościli także w Programie Pierwszym TVP, TVP3 oraz w TVN Warszawa. Obecnie zespół tworzy nowy materiał z myślą o debiutanckiej płycie.
Od samego początku ALTERS odwoływali się do audiowizualnego charakteru grup rockowych z lat 70-ych. Rok 2007 to koncerty z duo VJ’ skim Fluidacje tworzącym analogowe wizualizacje rodem z epoki psychodelicznego rocka. W tym czasie zespół zaangażował się też w wydarzenie audiowizualne GENESIS Teatru Studio Test oraz współtworzenie hippisowskiego festiwalu Open EGG w Centrum Sztuki Współczesnej. W roku 2008 zespół nawiązał współpracę z Markiem Ałaszewskim, liderem popularnej w latach 70-ych polskiej grupy Klan. W tym samym czasie z ALTERSAMI grała również skrzypaczka i wokalistka Marta Zalewska, z którą w lipcu 2008 zespół zdobył główne nagrody w konkursie Niemen Non Stop, a następnie z jazz-rockowo-progresywnym materiałem zagrał na festiwalu Ci Na Których Liczymy.
Wiosna 2009 to powrót Pawła Zalewskiego i zaangażowanie nowego basisty Stefana Nowakowskiego, co zaowocowało powstaniem całkowicie nowego repertuaru. ALTERS wrócili do grania energetycznego rock’n’rolla, melodyjnego, ale jednocześnie psychodelicznego i inspirowanego współczesnymi trendami. Efekt pierwszej sesji nagraniowej to singiel promocyjny The Blue Range.
Organizacja: Centralny Basen Artystyczny i Grzegorz Mołda