Do 31 października 2010 roku w muzeum Kapitana Cooka w Whitby można oglądać wystawę Northward Ho! A Voyage towards a North Pole 1733.
Odkrycie archeologiczne we wraku statku Generał Carleton pozwoliło lepiej poznać warunki pracy na statku kapitana Phippsa podczas wyprawy na biegun polarny w 1773 roku. Okręt Generał Carleton zatonął podczas sztormu na Bałtyku w 1785 roku, w okolicach miejscowości Dębki. Wydobyte z wraku części garderoby marynarzy z Whitby sprzed dwustu lat są unikalne pod względem stopnia konserwacji tkanin i skóry. Jednym z przewożonych na statku towarów była zabeczkowana smoła sosnowa, która prawdopodobnie wylała się na inne przedmioty, gdy okręt spoczął na dnie Bałtyku, przyczyniając się tym samym do ich konserwacji. Dzięki temu ubrania przetrwały w świetnym stanie. W 1995 roku zostały wydobyte przez polskich archeologów z Morskiego Muzeum w Gdańsku, gdzie dziś znajduje się całość zbioru.
Muzeum Kapitana Cooka w miejscowości Whitby, gdzie w 1777 roku zbudowano statek Generał Carleton, wypożyczyło część gdańskiej kolekcji przemiotów wydobytych ze statku, by zaprezentować je brytyjskiej publiczności. 1 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie skromnej, lecz niezwykle interesującej wystawy Northward Ho! A Voyage towards a North Pole 1773. Na wystawie, prócz elementów garderoby marynarzy, można obejrzeć mapy pochodzące z wyprawy kapitana Phippsa (który dotarł do Spitsbergenu, lecz nie na biegun), plany statku, literaturę morską z tego okresu, relację książkową z wyprawy, korespondencję i dokumenty, oraz obrazy ilustrujące wyprawę, a także dawne urządzenia nawigacyjne.
Wystawę otworzył Lord Normanby, potomek kapitana Phippsa, którego wyprawie polarnej poświęcona jest ekspozycja. W uroczystości udział wzięli między innymi: patronka muzeum Markiza Normanby, (Marchioness of Normanby), dyrektorka rady muzeum, dr Sophie Forgan, biskup Whitby Martin Warner. Lord Constatine (Konstanty) Normanby złożył na ręce Anny Tryc-Bromley, zastępcy dyrektora Instytutu Kultury Polskiej w Londynie podziękowania dla Muzeum Morskiego w Gdańsku za wypożyczenie obiektów wydobytych przez polskich archeologów z wraku statku handlowego Generał Carleton.
Wydobyte z dna Bałtyku, wyjątkowo dobrze zachowane ubrania marynarzy sprzed 225 laty, dają wyobrażenie o trudach życia na morzu, w tym o wyprawie kapitana Phippsa w poszukiwaniu drogi na Wschód przez biegun północny. Odkrycie archeologa dr Waldemara Ossowskiego z Muzeum Morskiego w Gdańsku przyczyniło się do poznania warunków pracy na statkach handlowych kursujących pomiędzy Gdańskiem, Whitby, a Sztokholmem w osiemnastym wieku. – powiedziała Anna Tryc-Bromley, zastępca dyrektora Instytutu Kultury Polskiej w Londynie.
Wystawa jest otwarta codziennie od 1 czerwca do 31 października w godzinach od 9.45 do 17.00 w Muzeum Kapitana Cooka w Whitby. Wystawie towarzyszy szczegółowy katalog dostępny na stronach muzeum www.cookmuseumwhitby.co.uk. Publikacja autorstwa Dr. Waldemara Ossowskiego Wrak statku Generał Carleton, 1785 (The General Carleton Shipwreck, 1785) w jęz. angielskim i polskim jest dostępna na stronie Muzeum Morskiego www.cmm.pl.