Od 3 do 19 września 2010 roku w Galerii Wozownia w Toruniu obejrzeć będzie można wystawę Bartka Jarmolińskiego zatytułowaną MAN-RW.
Projekt MAN- RW ma na celu ukazanie obrazu współczesnego mężczyzny w kontekście roli i postrzegania płci brzydkiej w społeczeństwie, gdzie wyraźnie widać silne, robiące karierę kobiety. Przypisywane od zawsze role zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie ulegają zmianie. Dbałość o siebie, umiejętność wyrażania emocji, czy potrzeba pozostania z dzieckiem w domu to role, które wcześniej przypisywane były kobiecie. Od niedawna urlop macierzyński zastąpiony jest coraz częściej tacierzyńskim.
Czy jednak stereotypy dotyczące cech i powinności prawdziwego mężczyzny nie okazują się absurdalne? Czy można już mówić o kryzysie męskości? Tytułowy cykl obrazów-wizerunków MAN RW obrazuje postacie mężczyzn pozbawionych wyraźnych cech indywidualnych, na rzecz wartości jaką jest wielofunkcyjność, wielokrotność możliwości jakie powinien mieć współczesny mężczyzna, by móc znaleźć uznanie w oczach płci pięknej. W filmie, Wartości prawdziwego mężczyzny to właśnie mężczyźni wypowiadają się na temat tego, co powinien zrobić w życiu każdy, prawdziwy mężczyzna. Na projekt składa się cykl obrazów MAN- RW, filmy, Wstyd oraz Wartości prawdziwego mężczyzny, cykl fotografii Confessions after hours oraz obiekt Wstyd mi.
Bartek Jarmoliński (ur.1975) ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi (2001). Zajmuje się malarstwem, wideo, fotografią. Ma w swoim dorobku udział w wielu wystawach zbiorowych, jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, m. in: Relacje, POProgram, Dobre wszystko co dobre, Santo Subito. Swoje prace prezentował w Szkocji, Niemczech, Słowacji.