27 października 2010 roku o godzinie 18.00 w Galerii Lipowa 13 w Lublinie odbedzie się otwarcie wystawy prac Magnusa Wallina.
Wystawę organizowaną w ramach projektu atomy + bity otworzy spotkanie z Gyonata Bonvicini – dyrektorem i kuratorem berlińskiego oddziału Galerii Nordenhake, który zaprezentuje twórczość szwedzkiego artysty i twórcy animacji – Magnusa Wallina. W trakcie spotkania planowana jest rozmowa poświęcona strategiom artystycznym odnoszącym się do świata i kodu gier komputerowych.
atomy+bity to cykl pokazów, wystaw, spotkań i wykładów poświęconych kulturowym znaczeniom i artystycznym reprezentacjom technologii cyfrowych. Projekt ma charakter prezentacyjny i edukacyjny, w ramach jego otwartej formuły, na różne sposoby będą remiksowane i zderzane ze sobą nauka, sztuka i technologia.
Idea projektu atomy+bity zakłada organizację wydarzenia wielowątkowego i wielopoziomowego, w którym najważniejszym elementem jest proces. Wszelkie efekty działań są tylko doraźną konsekwencją procesu i nie kończą poszukiwań, za to zbliżają nas do skrzyżowania, gdzie dokonujemy kolejnych wyborów. Sama struktura programu umożliwia wprowadzanie i rozwijanie nowych wątków na bieżąco, nadpisywanie planu, a nawet ponowne formułowanie założeń. Tak swobodna i otwarta formuła wynika z faktu eksplorowania obszarów nie do końca określonych, a często nieznanych.
Projekt realizowany jest w kilku miejscach jednocześnie, w tym na stronie internetowej, która daje możliwość podglądu rozwoju działań oraz zawiera szczegółowe informacje o programie. Zgodnie z założeniem strona będzie ulegała rozbudowie i przeobrażeniu w trakcie realizacji projektu. Pojęcia, wokół których będzie koncentrowana i ogniskowana uwaga, to między innymi teoria, sztuka, kultura, prezentacje, połączenia. Część prezentacyjna projektu rozpoczyna się w Galerii Lipowa 13 Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, a kontynuowana będzie w innych lubelskich instytucjach kultury i nauki.
27 października – 3 listopada 2010 roku
Galeria Lipowa 13 w Lublinie
ul. Lipowa 13, Lublin