Z uwagi na duże zainteresowanie czas trwania jubileuszowej wystawy Krzysztofa Skórczewskiego Ulica Miedziana. Miedzioryty z lat 1976-2010 prezentowanej w Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie zostaje przedłużony do 16 stycznia 2011 roku.
Na wystawie prezentowane są grafiki i miedzioryty z lat 1976-2010 a towarzyszy im projekcja slideshow, ukazująca całość twórczości artysty, od linorytów przez akwarele po tytułowe miedzioryty. Na wystawie można zobaczyć takie prace, jak Autoportret z labiryntem, Tezeusz, czy Egipska Wieża.
Twórczość Krzysztofa Skórczewskiego jest w dużej mierze refleksyjna, poczucie upływającego czasu oraz szacunek dla tradycji, wyznaczanej przez porządek natury, towarzyszą większości jego prac. Architektura, natura, rajskie ogrody to najczęstsze inspiracje artysty. Do najbardziej znanych prac należą, apokaliptyczne w wymowie, cykle architektoniczne m.in. Wieża Babel.
Sztuka tworzenia miedziorytu jest jedną z najtrudniejszych technik graficznych, wymagającą niezwykłej precyzji, opanowania oraz konsekwencji – jak pisał swego czasu Stanisław Stopczyk: Żeby dziś uprawiać miedzioryt – trzeba być więcej niż tylko artystą; trzeba być także filozofem: nie ulegać panice wobec najokrutniejszej ze wszystkich mocy – Czasu.
Wystawa przedłużona do 16 stycznia 2011 roku
Galeria Grafiki i Plakatu w Warszawie
Wystawa Krzysztofa Skórczewskiego Ulica Miedziana. Miedzioryty z lat 1976-2010