6 kwietnia 2011 roku o godz. 19.00 w Galerii Nowa w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy Transformacje autorstwa Piotra Pasiewicza. Wystawa potrwa do 27 kwietnia.
Rzeczywistość jako zbiór zjawisk, jest dla Piotra jedyną inspiracją, którą w sposób dialektyczny przeobraża, to co napotkane, trawie w sobie i wypluwam. Każda poszczególna praca jest jak pocztówka stąd, a ta z kolei jest efektem ścierania się w procesie twórczym przeciwstawieństw. W ten sposób martwe rodzi żywe, giętkość transformuje w skostniałość, aby za chwilę znów zrzucić utrwaloną postać. W filozofii Piotra droga jest celem samym w sobie, odbiorcom pozostaje obcowanie z dzielem i wiele podświadomie zadawanych pytań o jego istotę. Odpowiedziami na nie są akordy duchowości Piotra odczuwane w trakcie procesu twórczego, które wyrastają z permanentnego sprzeciwu lub tez z zachwytu nad zastanym światem. Ta ciągła polemika, w której twórca pełni jednoczesnie dwie role: narratora będacej kluczowym punktem wyjścia treści w jego twórczości oraz artysty, który poprzez sam akt tworzenia w sposób subiektywny nadaje formie jej osobliwy charakter, jest kwintesencją dla procesu poznawczego.
Prócz wystawy będzie można obejrzeć filmy krótkometrażowe pt. Rzeźbiarz i Pejzaż zimowy. Film Rzeźbiarz próbuje opisać zmagania człowieka z naturą i pokazać pewien aspekt relacji, która zachodzi pomiędzy człowiekiem a przyrodą. Pejzaż zimowy to dokument obrazujący nieprzerwany proces tworzenia. W czasie tego swoistego aktu twórczego, widz zastanawia się, do jakiego finału mogą prowadzić działania artysty, Tenże okazuje się być zaskakujący i oczywisty zarazem.
Filmy zrealizowali: Piotr Pasiewicz i Marcin Kwiatkowski.
Piotr Pasiewicz (ur. 1979) – artysta całkowicie wyabstrahowany od wszelkich czynników zewnętrznych, bazujący na własnych przeżyciach, pragnieniach i celach. Piotr poprzez swe dzieła wchodzi w dialog z rzeczywistością. Widz do samego końca, nie wie czy obraz jest powieleniem koncepcji czy jest dziełem przypadku bądź też ich wypadkową. Ten ujarzmiony chaos ma w sobie pewną zapisana fabułę, którą każdy indywidualnie odczytuje w trakcie kontemplacji.