1 kwietnia 2011 roku o godzinie 18.00 w Sali Wydarzeń poznańskiego Empiku odbędzie się wernisaż form fraktalnych Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej. Wystawa potrwa do 5 maja 2011.
Obiekty przetworzone w wizji Julii KP to fraktale. Stworzona prezentacja prac fotograficznych powstała przy udziale fotografa Janusza Gliszczyńskiego, w ramach projektu stypendialnego Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2010 roku, który realizowała artystka w dziedzinie Kultury. To część z wielu elementów i aspektów tego działania.
Obok tych prac zobaczyć możemy realizacje wykonane przy udziale dzieci, które wychodząc z prostych ruchów powiązanych z kinezjologią, łącząc je z rysunkiem, stworzyły obiekty typu site-specyfic.
Dopełnieniem tych zabiegów jest materiał muzyczny skomponowany przez współczesnego kompozytora Dariusza Tarczewskiego i wsparciu wokalnym Pauliny Leśnej. Program jest wykorzystywany do pracy z dziećmi w formie zajęć arteterapeutycznych.
Materiał, który powstał w czasie trwania projektu, czyli nowa metoda pracy zwana Iteracją, połączenie wielu różnych bodźców i działanie na wyobraźnię dziecka, wytworzenie wzorów, które powielane dadzą obraz współczesnych motywów miejskich: design Wilda (dzielnica, w której mieszkają dzieci). Produkowany jest zapis medialny, łączący te wszystkie pola działania.
Sama artystka uważa, że żaden gest, w tym twórczy, nie jest oderwany od natury. Wręcz przeciwnie, to ona jest motorem wszystkiego. Nie da się zagłuszyć jej tętna, gdyż ten jest w każdym człowieku. Problem polega nie w wiedzy ale w przeżywaniu.
Julia KP (Julia Kaczmarczyk-Piotrowska) – jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Edukacji Artystycznej w Poznaniu oraz Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie sztuk plastycznych w zakresie pedagogiki sztuki w Pracowni Rzeźby w 2003 roku u prof. Jacka Jagielskiego i praca magisterska pod kierunkiem prof. dr hab. Jolanty Dąbkowskiej-Zydroń. Praktykę pedagogiczną w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Swoje prace zaprezentowała na 10 wystawach indywidualnych i 32 zbiorowych. Pedagog, wykładowca autorka wielu wystaw prac dziecięcych, prowadziła zajęcia terapeutyczne według opracowanej przez siebie metody.
Jest autorką płaskorzeźb pt.: Anioł w siedzibie STiSK przy KWP w Poznaniu oraz realizacji plenerowej w Hoteliku Rozmaitości koło Murowanej Gośliny, jako pokłosia 4 Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego. Od 2006-09 jako Członek Zarządu pełniła funkcję sekretarza Związku Artystów Rzeźbiarzy Oddział Wielkopolski. Od 2010 jako Członek Zarządu WZAR ( Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy) współpracuje z mediami. Laureatka VIII Salonu Wielkopolskiego, stypendystka Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie projektowania graficznego. Jest Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Jest autorką felietonów o sztuce.
Julia KP obecnie realizuje autorski program z zakresu historii architektury wnętrz dla ROE (Regionalnego Ośrodka Edukacji) z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań dotyczących wzornictwa.
Wernisaż 01.04, godz. 18.00
wystawa 01.04–05.05. 2011
Sala Wydarzeń w Empiku
ul. Ratajczaka 44
Poznań