8 kwietnia 2011 roku o godzinie 18.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbędzie się wernisaż wystawy Marcina Berdyszaka, Jacka Jagielskiego i Ryszarda Ługowskiego pt: Wszystko, co się nam wydaje.
Prezentowane prace łączą nie tylko podobne media, jakimi artyści operują w sztuce tworząc rzeźby, instalacje i video instalacje, ale przede wszystkim odwołują się do zjawiska iluzji, które jest głównym wątkiem wystawy Wszystko, co nam się wydaje.
Na radomskiej wystawie pojawią się stoły ubrane w garnitury, tajemnicze zegary i kosmiczne kapsuły – atrakcyjne, powstałe na początku obecnego stulecia obiekty, które mamią nasze zmysły i pobudzają umysły do krytycznej analizy otaczającego świata.
Marcin Berdyszek, Jacek Jagielski i Ryszard Ługowski należą do tego samego pokolenia, przyjaźnią się i uczestniczą w wielu wspólnych wystawach. Wszyscy trzej są cenionymi artystami, pedagogami i animatorami życia artystycznego.
Jacek Jagielski – urodzony w 1956 roku, zajmuje się rzeźbą rysunkiem, tworzy realizacje przestrzenne. W jego pracach dominuje problematyka związku z człowiekiem, jego egzystencją i wewnętrzną wrażliwością. Realizuje prace klarowne w swoim wymiarze artystycznym, w których często występują elementy natury takie jak kamień czy pióro. Często w jego pracach zawarty jest element ruchu, odnoszący się nie tylko do sfery wizualnej ale również do czasu, jego upływu, trwania oraz przemijania.
Marcin Berdyszek – urodzony 6 listopada 1964 w Poznaniu, polski artysta współczesny, pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studiował w PWSSP (ASP) w Poznaniu w latach 1983–1988. Uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz z rzeźby w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego. Od 1989 pracownik dydaktyczny ASP w Poznaniu. Profesor, prowadzi pracownię warsztatów twórczości edukacyjnej na Wydziale Edukacji Artystycznej i (z ojcem prof. Janem Berdyszakiem) pracownię rzeźby i działań przestrzennych.
Ryszard Ługowski – urodzony w 1955 r – polski artysta współczesny. Uprawia malarstwo, rzeźbę, rysunek, instalację i performance. Mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1982 roku uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa. Od 1984 roku związany jest z macierzystą uczelnią. Obecnie pracuje tam jako adiunkt z II stopniem kwalifikacji na Wydziale Malarstwa.
Od 1990 roku kierował warszawską Galerią Kuchnia. Jego prace znajdują się w zbiorach Galerii Studio w Warszawie, w Muzeum Sztuki w Chełmie, Kolekcji BWA w Sandomierzu, Kolekcji ASP w Warszawie, w Parku Narodowym w Müritz, w Muzeum im. M. Chagalla w Witebsku, w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Australii, w Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech.
Kuratorem wystawy jest Eulalia Domanowska
Od 8 kwietnia do 15 maja 2011 roku
MCSW Elektrownia
Ul. Domagalskiego 5
Radom