Do 29 maja 2011 roku potrwa London International Documentary Festival, w ramach którego pokazane zostały: Na północ od Kalabrii Marcina Sautera i Kawałek lata Marty Minorowicz, filmy wyprodukowane przez Studio Munka, działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
Podczas tegorocznego LIDF, przez 15 dni, widzowie mają okazję obejrzeć ponad 130 filmów z 44 krajów. Wśród nich – silna polska reprezentacja.
W ramach Święta Polskiego Dokumentu – A Celebration of Polish Documentary Film – pokazano Kawałek lata Marty Minorowicz. Film został zrealizowany w ramach programu Pierwszy dokument w Studiu Munka, działającego przy SFP. Program ten ma na celu umożliwienie profesjonalnego debiutu absolwentom szkół filmowych; promuje polskie, młode, kino artystyczne w Polsce i za granicą.
Kawałek lata doceniono na międzynarodowych festiwalach – film zdobył główną nagrodę na 33. Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont – Ferrand oraz Złotego Gołębia podczas zeszłorocznego, prestiżowego DOK Leipzig. To historia o budowaniu więzi i miłości. Do dziadka pracującego w bieszczadzkich lasach przyjeżdża wnuk. Osaczeni dziką przyrodą, zdani tylko na siebie, starają się odbudować łączącą ich więź. Kamera obserwuje bohaterów i ich relację – względem samych siebie oraz pięknego, ale surowego świata, który ich otacza.
Kolejnej projekcji polskich dokumentalistów towarzyszył panel dyskusyjny. Obok Oj Boże drogi Boże Julii Popławskiej, publiczność zobaczyła Na północ od Kalabrii Marcina Sautera. Film został wyprodukowany przez Studio Munka, w jego realizacji uczestniczyli koledzy Sautera z Zespołu Paladino (grupy filmowej stworzonej przez Thierry’ego Paladino, Macieja Cuske, Piotra Stasika i samego Sautera). Film opowiada o próbie stworzenia idealnej, sielankowej rzeczywistości, w której każdy z nas chciałby zamieszkać. Trudno go nazwać czystym dokumentem.
Filmowcy bardzo mocno zaingerowali w rzeczywistość mieszkańców Chełmska Śląskiego – miasteczka, które dzięki nim stało się ciepłym, wymarzonym miejscem; prawie tak ciepłym i kolorowym jak Kalabria. Sam Marcin Sauter nazwał swój film dokumentem bajkowym. Na północ od Kalabrii od 2009 roku, w którym został wyprodukowany, odwiedza krajowe i międzynarodowe festiwale. Film został doceniony m.in. na DOK Leipzig, gdzie zdobył dwie nagrody – związkowców i Jury Ekumenicznego oraz w rosyjskim Permie, gdzie otrzymał wyróżnienie Fipresci.