18 sierpnia 2011 roku w Łodzi rozpocznie się Hackdays – otwarte wydarzenie, którego założeniem jest powiązanie ze sobą twórców działających w dwóch zazębiających się, jednak w Polsce nadal odrębnych dziedzinach, sztuki i nowych technologii. Cztery dni wypełnione prezentacjami, warsztatami, koncertami i pokazami.
Wystąpienie Michała Brzezińskiego będzie dotyczyło Projektu BIOS, który ma być udoskonaloną wersją pomysłu który przyświecał mi przy tworzeniu Galerii NT (Media Labu współpracującego z Politechniką Łódzką). Projekt tym razem został uzupełniony o własne zaplecze technologiczne otwarte na środowisko artystyczne. BIOS Media Lab będzie narzędziem tworzenia sztuki w którym będą powstawały wspólne projekty tworzone przez naukowców i artystów. Będzie to laboratorium informatyczne, robotyczne, ale także – co stanowi cechę specyficzną dla tego projektu – bio i nano technologiczne w którym strategie hackingu będą wykorzystywane do działań artystycznych w szeroko rozumianych nowych technologiach. Galeria BIOS będzie miejscem prezentacji synergii sztuki i nauki. Organizacja będzie służyła promocji polskich artystów, oraz utrwaleniu wizerunku miasta jako miejsca nowych technologii, przyjaznego sztuce.
18 sierpnia
18.00 / Prezentacje
- Łukasz Mróz (ARBUZZ) / Trzeci wymiar wrażeń. Kamera głębi w kulturze, rozrywce i edukacji
- Marek Domański (ASP Łódź) / Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się fotografią otworkową i inscenizowaną.
- Marek Skrobecki – polski reżyser filmów animowanych. Współtwórca filmu Piotruś i Wilk – laureata Oscara w 2007 roku.
- Michał Brzeziński – Galeria NT i projekt BIOS Media Lab
- Paweł Tryzno (Lentimax, Muzeum Książki Artystycznej) – Systemy projekcji stereoskopowych. Od 8 lat zajmuje się technikami 3D, projekcjami wielkoskalowymi oraz drukiem lentykularnym.
- Paweł Olszewski – Bajkonur
20.00 / Prezentacja ekranu sferycznego i technologii wyświetlania obrazu stereoskopowego
19 sierpnia
12.00 / Open Coworking Day
Umiesz łączyć przyjemne z pożytecznym? Mamy na to sposób! Zapraszamy Was z laptopami, byście mogli pracować w inspirującej atmosferze. Świeże powietrze i kilometry przedłużaczy niewątpliwie będą Wam służyć.
16.00 / Prezentacja dotykowego stołu interaktywnego
18.00 – 21.00 / Prezentacje
- Agata Jałosińska (Medialab Lublin, Medialab Warszawa) – Medialab, czyli hacking kultury i technologii
- Przemysław Pawlak (Adv.pl) – Collective experience – jak angażuje 3D mapping?
- Przemysław Jaworski (Jawordesign) – Projektowanie parametryczne i generatywne w architekturze i designie. Od nowoczesnych technik modelowania 3D do cyfrowej fabrykacji
- Andrew Hyde (The Rocket Science Group) – Making of: Viral Video Campaigns in the UK
- Tomasz Bednarz (CSIRO Sydney Australia) – Interakcje Człowiek-Computer, rozwiazania tele-operacji w przemysle, wizualizacja, virtual/augmented reality, GPUs: przyklady najnowszych projektow w CSIRO
- Jakub Koźniewski, Piotrek Barszczewski i Krzysztof Cybulski (panGenerator) – Dodecaudion
21.00 / Koncert na Dodecaudion
Dodecaudion – przestrzenny instrument audiowizualny, jest flagowym projektem panGeneratora, materializacją idei działań intermedialnych i interdyscyplinarnych. Swoją formą wręcz wymusza żywą ekspresję u grającego którą przeciwstawia drętwości tzw. muzki laptopowej.
Dodecaudion będzie produktem dostępnym w ramach nowopowstającego brandu HEDOCO.
23.00 / Laser Tagging
Laser Tagging to kamera podłączona do komputera i rzutnika sczytująca światło lasera ze ściany i wyświetlająca obraz. dając wrażenie rysowania po ścianie. W zależności od inwencji można tworzyć dowolne, wielobarwne kształy. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własny obraz.
23.30 / Impreza z DJ’em
20 sierpnia
11.00 – 18.00 / Warsztaty
- Tomasz Kolinko (Motivapps) – iOS – Moja Pierwsza Apka
- Marcin Ignac (Copenhagen Institute of Interaction Design) – Processing
- panGenerator + Paweł Cyrta – panGeneratywna modelarnia dzwięku i obrazu
16.00 / Prezentacja dotykowego stołu interaktywnego
18.00 – 21.00 / Prezentacje
- Krzysiek Wacławek (cityrace.me) – Augmented gaming/Pervasive gaming
- Paweł Janicki (Wro Art Center) – Projekt EU_tracer
- Maciej Ożóg – Strategie wtórnego użycia i błędnego użycia w sztuce technologicznej
- Tomek Kolinko (Motivapps) – Physical computing – projekt Żuk invaders
- Przemysław Jaworski (Jawordesign) – Wirtualne modele w fizycznym świecie – interakcja poprzez pryzmat namacalnych instalacji multimedialnych
- Marcin Ignac (Copenhagen Institute of Interaction Design) – sketching in code
- Dariusz Lis (Transition Technologies) – iVirtualEye – Aplikacja wspierająca osoby niewidome
21.00 / Koncert NONSTATE
22.00 – 03.00 / impreza z DJ’em
22.00 / premiera Flylight Display + video mapping
Flylight Display – 64 balony napełnione helem połączone w macierz. Każdy z nich ma w środku diodę RGB – jest pikselem ogromnego ekranu latającego nad głowami publiczności i wyświetlającego animacje.