• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
Dimilite (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)
  • Muzyka

Dimilite i Papiro na Avant Art Festival

  • ola-szota
  • 2011-08-22

29 września 2011 r. rozpocznie się czwarta edycja Avant Art Festival we Wrocławiu, podczas której wystąpią reprezentanci szwajcarskiej elektroniki Dimilite i Papiro.

Dimilite (fot. mat. prasowe)
Dimilite (zdjęcie pochodzi z materiałów prasowych organizatora)

Pod szyldem Dimlite kryje się młody szwajcarski producent Dimitri Grimm, który zabłysnął jasnym światłem na firmamencie nowoczesnej elektroniki już w momencie swojego debiutu w 2003 roku. Stawiany jest w jednym rzędzie z takimi sławami jak: Gaslamp Killer, Deadelus, Flying Lotus czy Hudson Mo. Jego pierwszy album Runbox Weathers pokazał, że potrafi on stworzyć coś oryginalnego, mając już własny, wykształcony, pełen niezwykłych niuansów, styl. Drugim albumem Dimlite udowodnił, że jest geniuszem eklektyzmu:  w swojej muzyce łączy soul, elektronikę i muzykę psychodeliczną.

Papiro to jednocześnie grafik, skrzypek, kolekcjoner płyt i twórca muzyki elektronicznej ze szczególnym upodobaniem do maszyn z epoki sprzed komputerów (np. syntezator VCS3). Pierwsze koncerty firmowane jego nazwiskiem zawierały tylko pojedynczy akord, trwający nawet przez trzydzieści minut przy bardzo wysokim natężeniu dźwięku. W tym samym czasie w studiu nagraniowym artysta spędzał czas na niekończących się zabawach, modulując dźwięki i dogrywając nowe do istniejących już utworów. Taka aktywność zaowocowała płytą utrzymaną w estetyce, którą można nazwać sci-fi easy listening, zatytułowaną Avventure Lontane (2006). Opierając się skutecznie wtłoczeniu w gatunkową szufladkę, muzyka wypełniająca jego kolejny album (Rev z 2010 roku) eksplorowała już terytoria dźwiękowego new age’u i ambientu, jednocześnie dystansując się od tych stylistyk poprzez wprowadzenie niepokojącego nastroju.

Papiro (fot. mat. prasowe)
Papiro (zdjęcie pochodzi z materiałów prasowych organizatora)

Dimlite i Papiro wystąpią podczas weekendu szwajcarskiego (w dniach 29 września – 2 października 2011 r.) czwartej edycji Avant Art Festival

W ramach festiwalu zobaczymy także m.in. koncerty The Bug, ZU93, Reverse Engineering i MIR, awangardowe performanse (m.in. Gold Alexandry Bachzetsis), instalacje (m.in. Velvet Underground Minimetal), a także film z muzyką na żywo w wykonaniu m.in. wybitnego Christiana Fennesza.

29 września – 2 października 2011
Dimilite i Papiro
29 września – 8 października 2011
4. Avant Art Festival we Wrocławiu

Tags
  • Avant Art Festival
  • Dimilite
  • Dimitri Grimm
  • Papiro
  • Wrocław
Poprzedni artykuł
Baner promujący cykl wystaw Mikołaj Smoczyński - Retrospektywnie (baner pochodzi z materiałów udostępnionych przez organizatora)
  • Fotografia
  • Sztuki wizualne

Mikołaj Smoczyński Retrospektywnie

  • karolina-wlodarczyk
  • 2011-08-22
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
  • Design
  • Literatura
  • Sztuki wizualne

Konkurs na komiks

  • joanna2
  • 2011-08-22
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Wianki – Święto Muzyki 2019 (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Koncerty
  • Muzyka

Kolejni artyści w składzie Wianków w Krakowie

  • 2019-05-20
Zbigniew Preisner (źródło: materiały prasowe/Prestige MJM)
Wyświetl artykuł
  • Koncerty
  • Muzyka

Urodziny wybitnego kompozytora. Zbigniew Preisner kończy 64 lata

  • 2019-05-20
Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Muzyka
  • Teatr

Tomasz Konieczny w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

  • 2019-05-15
Kiedy Bóg śpi, reż. Till Schauder (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Film
  • Muzyka

Kino, Wawel & rock and roll – Muzyka na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  • 2019-05-15
Plakat 9. edycji festiwalu Musica Electronica Nova (17–25 maja 2019 r.) (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Muzyka

9. edycja festiwalu Musica Electronica Nova

  • 2019-05-15
XVIII Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego, fot. Piotr Droździk (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Muzyka

Finałowa gala XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Ady Sari

  • 2019-05-06
Warsztaty z Mistrzami – Tydzień Talentów (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Muzyka

Warsztaty z Mistrzami – Tydzień Talentów

  • 2019-05-02
55. Santander Jazz nad Odrą Festival
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Muzyka

55. Santander Jazz nad Odrą Festival

  • 2019-04-20

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.