Już we wrześniu do księgarń trafiła nowość wydawnictwa MUZA, książka Sergio Vila-Sanjuan pod tytułem Spadkobierczyni z Barcelony w tłumaczeniu Aleksandry Wiktorowskiej.
Barcelona lat dwudziestych zeszłego stulecia jest miejscem fascynującym, gdzie ścierają się ze sobą anarchiści, ludzie prawicy i lewicy, wojsko i arystokracja, gdzie mimo terroru i strachu odbywają się przyjęcia, bale i spotkania towarzyskie.
Pablo Vilar, młody dziennikarz i adwokat, katolik i monarchista, wierzy w prawo. Mimo że nie pochodzi z bogatej rodziny dzięki swojej pracy jest bywalcem barcelońskich salonów i obraca się w wysokich kręgach, mając za przyjaciół ludzi z towarzystwa i z arystokracji. Jednocześnie za darmo broni w sądzie ludzi z nizin społecznych.
Razem z Vilarem przenosimy się z grot zamieszkałych przez bezdomnych i chorych na wystawne przyjęcia, gdzie zbiera się elita, z zebrań anarchistów na sale sądowe. Świetność Barcelony zaczyna powoli blednąć, a w powietrzu czuć nadchodzącą burzę.
Spadkobierczyni z Barcelony kolejny po Cieniu wiatru i Marinie Zafóna, literacki portret stolicy Kataloni
Wspaniała kronika literacka Barcelony lat dwudziestych. Przenikliwym okiem dziennikarza i z pisarskim wyczuciem Sergiowi Vila-Sanjuánowi udało się napisać powieść, której nie można się oprzeć i która ukazuje w całości fascynujące społeczeństwo, epokę i miasto.
Carlos Ruiz Zafón
Niezwykły portret Barcelony lat dwudziestych ubiegłego wieku, zarówno tej Barcelony dystyngowanej i eleganckiej, jak i Barcelony zamachowców i płatnych morderców. Obraz miasta przeżywającego jednocześnie śmierć jednej epoki i oczekującego nadejście burzy, która rozedrze niebawem Hiszpanię i Europę.
Arturo Pérez-Reverte
wrzesień
wydawnictwo MUZA SA