29 lutego 2012 roku w kawiarni i księgarni Bona w Krakowie odbędzie się dyskusja Gruzja na rozdrożach.
Gruzja – kraj, gdzie tradycje są nadal żywe, państwo, gdzie religia stanowi integralną część życia ludzi, miejsce, w którym sielskie krajobrazy nie istnieją tylko w turystycznych katalogach, ale także w rzeczywistości… czy taki właśnie jest kraj, o którym coraz głośniej w Polsce? A może – czy tylko taki? Jak ma się rzeczywistość do idyllicznej wizji, którą przedstawiają turyści i podróżnicy?
Wydawnictwo Claroscuro zaprasza na rozmowę o modernizującej się Gruzji. Przyczynkiem do dyskusji będzie wydana w maju 2011 roku powieść Zazy Burczuladze Adibas, przedstawiająca życie współczesnych tbiliskich elit.
W programie również prezentacja współczesnych zjawisk w kulturze gruzińskiej: muzyce, sztuce, literaturze.
Po dyskusji projekcja krótkometrażowej komedii gruzińskiej 37 º C w reżyserii Tamary Sulamanidze.
Wśród gości pojawią się:
Zaza Korintieli – lider gruzińskiego zespołu Zumbaland, studiował w Polsce na krakowskiej Akademii Muzyki Współczesnej i Jazzu. Znany ze swojej działalności jako ambasador kultury gruzińskiej, w szczególności gruzińskiej muzyki ludowej i folkloru.
Agnieszka Kowalik-Urbaez – założycielka Polskiej Fundacji Georgiae Faveo (Sprzyjam Gruzji), etnolog i wydawca Adibasa. Od dwóch lat promuje kulturę gruzińską w Polsce.
Michał Stepiuk – wolontariusz Polskiej Fundacji Georgiae Faveo, podróżnik, fascynat Gruzji.
Spotkanie poprowadzi Maciej Marcisz.
Partnerzy: Bona – Księgarnia i kawiarnia, Concept Music Art
Spotkanie odbędzie się: 29 lutego, godz. 18.00
Kawiarnia i księgarnia Bona
ul. Kanonicza 11
Kraków