Do 26 maja 2012 roku w Galerii Miejskiej w Tarnowie można oglądać wystawę pt. Colori di Venezia Tomasza Głowacza, Rafała Nijaka i Juliusza Słomki.
Wystawa prezentuje obrazy wykonane podczas pleneru malarskiego, który odbył się w Wenecji. Autorzy to trzej tarnowscy twórcy – absolwenci Akademii Stuk Pięknych w Krakowie i Warszawie, za swoje osiągnięcia artystyczne nagradzani w środowisku krajowym i zagranicznym.
Przestrzenią na płótnach prezentowanych na wystawie jest pejzaż Wenecji, nad którym troje artystów pracowało w 2011 roku podczas wspólnego pleneru. Trudno jednak znaleźć jednoznaczną odpowiedź czy są to właściwie obrazy o Wenecji, przemijaniu, pięknie, czy samej istocie malarstwa. Właściwie o wszystkim po trochu, bo wszystkie te pojęcia jak w soczewce skupia wodne miasto, stanowiące już inspiracje dla niezliczonej ilości artystów i filmowców.
Anna Pasek, fragment tekstu towarzyszącego wystawie
Rafał Nijak – ur. 1981 roku w Tarnowie. Absolwent Zespołu Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Tarnowie o specjalizacji Meblarstwo Artystyczne. Jest również absolwentem Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie pobierał naukę w zakresie rysunku i malarstwa u profesorów: Piotra Bogusławskiego, Mariana Czapli, Mariana Nowińskiego, następnie Zofii Glazer, Mariusza Woszczyńskiego oraz przez okres jednego semestru w Pracowni Rysunku prof. Dawida Czarskyego w Wysokiej Szkole Sztuk Pięknych w Bratysławie. Obecnie studiuje na trzecim roku studiów doktoranckich na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w Pracowni Litografii pod kierunkiem dr hab. Błażeja Ostoji-Lniskiego. Jest finalistą konkursu Katyń – Golgota Wschodu 2000 rok.
Tomasz Głowacz– ur. 1981 r. w Tarnowie. W latach 2003-2004 odbył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki. W 2009 roku ukończył studia na kierunku konserwacja i Restauracji Dzieł Sztuki w specjalności konserwacja rzeźby. Tytuł pracy dyplomowej: Problematyka konserwacji markieterii w stylu Boulle’a. Próba zastosowania żywic syntetycznych do imitacji szylkretu. Praca Dyplomowa została wyróżniona nagrodą Prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w roku 2010.
Juliusz Słomka – ur. 1980 roku w Tarnowie. Absolwent Zespołu szkół plastycznych w Tarnowie, ze specjalnością meblarz artystyczny. Od 2002 roku student Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa, w pracowni prof. Grzegorza Bednarskiego. Od 2000 roku współpracuje z grupą Ruchome święto, z którą wystawia malarstwo wielkoformatowe. W roku 2001 współtworzy grupę artystyczną Konsulting, z którą wystawia malarstwo w piwnicach Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Ponadto bierze czynny udział w plenerach artystycznych między innymi: w roku 2005 Pejzaż Południa, w 2000 roku Ogólnopolski Plener Malarski w Kazimierzu Biskupim. Na plenerze ogólnopolskim w Jeżowie otrzymuje nagrodę grand prix. Brał udział w konkursie i wystawie Tarnowskie Klimaty w roku 2003 Galicyjska Judaica. Obecnie zajmuje się malarstwem i konserwacją.
Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie
Instytucja Kultury Miasta Tarnowa
Dworzec PKP
Pl. Dworcowy 4