29 stycznia nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się książka Wszystko inaczej, której autorem jest Stefan Kisielewski.
Wszystko inaczej, ostatnia w pełni ukończona powieść Kisielewskiego, która jest ukoronowaniem jego twórczości prozatorskiej – tak jak sam Kisiel pełna jest kontrowersji, budzi irytację, czasem gniew, a czasem rozbawienie. To powieść-fotografia, w zamierzeniu autora – polemiczna fotografia polskiego losu. Pisana u kresu PRL-u ma wydźwięk antytotalitarny. Kisiel nie oszczędza tu nikogo – ani władzy, ani opozycji, wszyscy bowiem zatruci są jadem totalitaryzmu.
Stefan Kisielewski (1911–1991) był pisarzem, kompozytorem, krytykiem muzycznym, publicystą. Nazywany jest pierwszym felietonistą Rzeczypospolitej. Przez 45 lat publikował felietony w Tygodniku Powszechnym, podpisując się po prostu: Kisiel. W latach 1957–1965 był posłem na Sejm PRL z ramienia koła poselskiego Znak (obok Tadeusza Mazowieckiego, Jerzego Zawieyskiego oraz Stanisława Stommy). Był autorem m.in. powieści: Sprzysiężenie, Zbrodnia w dzielnicy północnej, Widziane z góry; szkiców muzycznych: Gwiazdozbiór muzyczny; zbiorów felietonów: Rzeczy małe, 100 razy głową w ścianę, Materii pomieszanie; oraz najsłynniejszych: Abecadła Kisiela i Dzienników. W 1990 roku ustanowił nagrodę swojego imienia (Nagroda Kisiela), która przyznawana jest do dziś (wśród laureatów m.in.: Władysław Bartoszewski, Jerzy Waldorff, Jerzy Giedroyc, ks. Józef Tischner, Lech Wałęsa, Stanisław Tym, Jan Nowak-Jeziorański).
Wszystko inaczej, Stefan Kisielewski
Premiera: 29 stycznia 2013 roku
Wydawnictwo Prószyński i S-ka