28 marca o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się drugie spotkanie w cyklu Import/Export pt. Krajobraz.
Styk dwóch ekosystemów w języku ekologii to ekoton. Jest nim strefa przejściowa pomiędzy lasem, polaną, jeziorem i torfowiskiem. Zachodzi tu nieustanna fluktuacja i wymiany gatunków. To właśnie na terytorium ekotonu, czyli styku różnych typów krajobrazów występuje największa bioróżnorodność.
Ekoton można porównać z architekturą czasów glokalizacji, w której zachodzi nieustanna wymiana. Styk różnych pejzaży, kultur i praktyk, fluktuacja form i narracji generuje nowe i nieoczekiwane architektoniczne hybrydy, łączące cechy narodowe, naturalne, sztuczne i obce.
O tym, jak w globalnym świecie mieszają się cywilizacja, natura i praktyki architektoniczne, opowiedzą na najbliższym spotkaniu młodzi polscy architekci, których łączy doświadczenie migracji.
Cykl Import/Export organizowany jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich (Oddział Warszawski) i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W spotkaniu poświęconemu Krajobrazowi udział wezmą Ewa Rudnicka i Łukasz Kowalski. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Wasilkowska.
Ewa Rudnicka (ur. 1982) – architektka propagująca architekturę tymczasową (Oligocen) i kuratorka projektu UFO autorstwa francuskich architektów EXYST.
Łukasz Kowalski (ur. 1978) – architekt krajobrazu, który kilka lat spędził w pracowniach w Wielkiej Brytanii, a od 2010 roku prowadzi własną pracownie w Warszawie.
W programie cyklu:
- Krajobraz – spotkanie/dyskusja: 28 marca (czwartek), godz. 18.00
- Edukacja – spotkanie/dyskusja: 9 kwietnia (wtorek), godz. 18.00
- Rzemiosło – spotkanie/dyskusja: 25 kwietnia (czwartek), godz. 18.00
- Eksperyment – spotkanie/dyskusja: 16 maja (czwartek), godz. 18.00
- Kontekst – spotkanie/dyskusja: 6 czerwca (czwartek), godz. 18.00
Import / Export: Krajobraz
28 marca 2013 r., godz. 18.00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Warszawa