Od 9 maja w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie można oglądać wystawę rzeźby Stefana Wierzbickiego pt. Dialog z tworzywem.
(…) Jego rzeźby są przede wszystkim harmonijne, piękne. Wszystko inne treść, temat, nastrój, faktura po prostu forma jest temu dążeniu podporządkowane. Jestem tym urzeczony: oto nowoczesny i szlachetny kształt tradycji wieków. Nieprzeciętnie utalentowany, intelektualnie bogato rozwinięty, wrażliwy na łagodne piękno kształtu i dźwięku, Stefan Wierzbicki pierwszą swą wystawę indywidualną urządził tam, gdzie się rzeźba europejska narodziła we Włoszech (Bolonia 1975 r.). Od razu wszedł na główny trakt sztuki i na nim pozostał.
Prof. Andrzej Ryszkiewicz, historyk sztuki, 1998 r.
Zacząłem od wystawy w Palazzo Re Enzo w Bolonii. Następnie wystawiałem w przednich galeriach jak Muzeum Narodowe Litwy w Wilnie, Muzeum M. K. Čurlonisa w Kownie, w galerii Zachęta w Warszawie i innych. Miłe, spokojne i przytulne Muzeum Ziemi w Warszawie jest prawdziwym domem mieszkalnym sztuki, do którego chętnie wracam ze swoją rodziną rzeźb.
Ostatnio wielcy zwolennicy zbliżenia Litwy z Polską, niezmordowani w różnorakim działaniu Virginija i Gintaras Končiai zorganizowali mi siedem wystaw w różnych miejscach Litwy, w tym w pięciu muzeach regionalnych w ramach Forum Giedroycia i to były moje największe i najwspanialsze galerie w życiu. Od zawsze fascynuje mnie muzyka, balet, człowiek i przyroda. Moja praca to nieustanny dialog i wsłuchiwanie się w to co mówi tworzywo. Część tych opowieści przedstawiam Państwu na wystawie.
Stefan Wierzbicki
Stefan Wierzbicki, Dialog z tworzywem
Wystawę można oglądać od 9 maja do 30 czerwca 2013 roku
PAN Muzeum Ziemi w Warszawie
Al. Na Skarpie 27
Warszawa