10 lipca o godz. 19.00 w klubokawiarni Warszawa Powiśle odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Stacja Młoda Architektura pt. Nowe technologie w architekturze.
Stacja Młoda Architektura to cykl wakacyjnych spotkań z młodymi polskimi architektami organizowany przez miesięcznik Architektura-murator. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, począwszy od środy 26 czerwca, do końca września w klubokawiarni Warszawa Powiśle. Start: godz. 19.00.
Wśród gości znaleźli się przedstawiciele najmłodszego pokolenia polskich architektów, zarówno czynni projektanci, jak i nauczyciele akademiccy, urzędnicy publiczni i społecznicy. Do udziału w spotkaniach organizatorzy zaprosili uczestników trzecich ogólnopolskich konfrontacji architektonicznych Młodzi do Łodzi 2013, które odbyły się w maju tego roku.
Konfrontacje te, organizowane przez miesięcznik Architektura-murator raz na pięć lat, pozwalają spojrzeć na polską architekturę w szerszym kontekście i prześledzić procesy, które powodują, że dyscyplina ta nieustannie się zmienia. Dla młodych projektantów, stojących u progu drogi zawodowej, łódzkie spotkania to także wyjątkowa okazja, by podczas burzliwych dyskusji wyznaczyć sobie nowe cele do realizacji i zwrócić uwagę na najbardziej palące problemy architektury oraz kondycję środowiska architektonicznego w Polsce.
Teraz swoimi przemyśleniami architekci ci podzielą się z mieszkańcami Warszawy.
Gośćmi najbliższego spotkania pt. Nowe technologie w architekturze będą: Katarzyna Waloryszak współwłaścicielka pracowni MAKAAgroup oraz Michał Piasecki ze studia Bridge.
Katarzyna Waloryszak studiowała architekturę i urbanistykę w Łodzi, a następnie w Lille. Praktykę zawodową zdobywała w łódzkich, warszawskich oraz paryskich pracowniach architektonicznych. Posiada doświadczenie w projektowaniu domów jednorodzinnych, budynków biurowych, hotelarskich, mieszkaniowych oraz komercyjnych. Razem z mężem, Marcinem Waloryszakiem, prowadzi biuro MAKAAgroup, które współpracowało m.in. przy projekcie wieżowca Złota 44 autorstwa Daniela Libeskinda.
Michał Piasecki prowadzi działalność konsultingową w dziedzinie komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania od 2009 roku. Tworzy niestandardowe oprogramowanie, skrypty i modele parametryczne, które umożliwiają generowanie, zarządzanie i optymalizację złożonych form. Współpracuje między innymi z Joris Laarman Lab, NEX Architecture, WWAA i Super Super. Jest też współzałożycielem Bridge, interdyscyplinarnego studia zajmującego się masową personalizacją i augmented reality. Michał studiował na Wydziale Architektury PW, Iaac w Barcelonie oraz Msc Adaptive Architecture and Computation na Bartlett w Londynie. Prowadził kursy oraz warsztaty z computational design między innymi na wydziałach architektury w Warszawie i Wrocławiu, na Bartlett oraz na wydziale industrial design Lund University.
Stacja Młoda Architektura: Nowe technologie w architekturze
10 lipca 2013 r., godz. 19.00
Klubokawiarnia Warszawa Powiśle
Warszawa