30 października Instytut Stefana Starzyńskiego w Warszawie zaprasza na drugi wykład arch. Krzysztofa Domaradzkiego z cyklu Warszawa. Miasto w poszukiwaniu tożsamości.
Wykłady poświęcone są zagadnieniu urbanistyki i jej znaczenia w określaniu tożsamości miasta. Zaprezentowane zostaną metody i wytyczne jakimi posługują się urbaniści pracujący nad danym projektem. W ramach wykładu zobaczyć będzie można również zbiór najważniejszych realizacji w urbanistyce Warszawy z przełomu XX i XXI w.
Wykłady są zwiastunem drugiej części projektu, którą stanowić będzie wydanie w przyszłym roku przez Muzeum Powstania Warszawskiego książki Krzysztofa Domaradzkiego Tożsamość Warszawy. W swej publikacji autor stara się przedstawić czytelnikom proces powstawania projektu urbanistycznego wraz ze studium historycznym i socjologicznym oraz to, jak konkretne rozwiązania urbanistów wpływają na funkcjonowanie nowoczesnego miasta.
Krzysztof Domaradzki – architekt i urbanista. Autor zrealizowanych koncepcji przebudowy ulic Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Współautor wielu planów zagospodarowania przestrzennego w Warszawie i projektów osiedli w miejscowościach podwarszawskich. Adiunkt w Pracowni Urbanistyki Stosowanej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na cykl wykładów prowadzonych przez dr. inż. arch. Krzysztofa Domaradzkiego: „Warszawa. Miasto w poszukiwaniu tożsamości”.
Krzysztof Domaradzki: Warszawa. Miasto w poszukiwaniu tożsamości.
Projekty i realizacje urbanistyczne po 1989 r.
30 października 2013 r., godz. 18.30
Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego
Warszawa