Na początku listopada nakładem wydawnictwa RAM ukaże się długo oczekiwane, drugie wydanie książki prof. Jana Gehla pt. Życie między budynkami.
Życie między budynkami to pozycja, po którą powinni sięgnąć wszyscy ci, którzy chcą poznać mechanizmy powstawania wartościowych przestrzeni publicznych. Jak zaprojektować miasto, aby było miastem dla ludzi, a nie dla samochodów? W jaki sposób zachęcić mieszkańców do wychodzenia z domów i zacieśniania więzi sąsiedzkich? Co zrobić, aby przestrzeń publiczna była atrakcyjna dla jej użytkowników? Na te pytania, a także na wiele innych odpowiada w swej książce prof. Jan Gehl – wykładowca kilkunastu prestiżowych uczelni i laureat licznych nagród za wkład w planowanie miast.
Warto sięgnąć po tę książkę z jeszcze jednego powodu – aby uzmysłowić sobie, jakich działań należy unikać w procesie projektowania miast. Życie między budynkami to kompendium wiedzy urbanistycznej, które przyda się każdemu – zarówno profesjonaliście, jak i laikowi. Wydawca poleca tę książkę wszystkim obywatelom polskich miast – nie tylko tym, którzy zdają sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na nasze życie ma jakość otaczającej nas przestrzeni wspólnej, ale również tym, którzy dopiero zaczną sobie to uświadamiać. To także doskonała pozycja dla przedstawicieli władz lokalnych i państwowych, którzy mają realny wpływ na zarządzanie przestrzenią publiczną polskich miast. Zwłaszcza oni powinni pamiętać przesłanie książki prof. Gehla: Dbajcie o ludzi i cenne życie między budynkami.
Jan Gehl: Życie między budynkami
Premiera drugiego wydania odbędzie się podczas wizyty prof. Jana Gehla w Polsce.
4-5 listopada, Łódź
6 listopada, Warszawa