W dniach od 25 do 27 kwietnia w Centrum Kultury Wrocław-Zachód odbędą się warsztaty tworzenia audiodeskrypcji w ramach projektu Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury.
Warsztaty tworzenia audiodeskrypcji będą miały charakter wykładów połączonych z ćwiczeniami praktycznymi. Wprowadzą one uczestników w tematykę oraz nauczą podstawowych zasad przygotowywania audiodeskrypcji.
Ważne punkty merytoryczne warsztatów to również prezentacja światowych, europejskich, polskich oraz lokalnych standardów oraz rozwiązań w dziedzinie audiodeskrypcji i udostępniania kultury osobom niewidomym, a także prezentacja działań na rzecz promocji audiodeskrypcji realizowanych w ramach projektu Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury.
Zajęcia praktyczne prowadzone będą w oparciu o materiały prezentujące dziedzictwo kulturowe Islandii.
Warsztaty potrwają łącznie 18 godzin i odbędą się w następujących terminach:
- 25 kwietnia – godz. 9.00–17.00,
- 26 kwietnia – godz. 9.00–16.00,
- 27 kwietnia – godz. 9.00–12.00.
Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury to międzynarodowa wymiana artystyczna realizowana w oparciu o ideę audiodeskrypcji. Projekt ma na celu upowszechnianie dobrych praktyk udostępniania kultury osobom niepełnosprawnym, promocję dziedzictwa kulturowego obu krajów oraz pogłębienie porozumienia między Polakami i Islandczykami. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Centrum Kultury Wrocław-Zachód, które od dziesięciu lat prowadzi działalność na rzecz integracji osób niepełnosprawnych. Doświadczenie w zakresie udostępniania kultury osobom z dysfunkcjami wzroku i słuchu uczyniła z Centrum Kultury Wrocław-Zachód lidera projektu wspierającego islandzkich partnerów w przeciwdziałaniu wykluczeniu z kultury.
Warsztaty tworzenia audiodeskrypcji
Od 25 do 27 kwietnia 2014 roku
Centrum Kultury Wrocław-Zachód
ul. Chociebuska 4-6
Wrocław