13 maja o godzinie 18.30 w Instytucie Cervantesa w Warszawie odbędzie się spotkanie z cyklu Wzajemne spojrzenia. Hiszpania i Polska, literatura jako łącznik.
Tym spotkaniem Instytut Cervantesa kończy rozpoczęty w 2011 roku cykl Wzajemne Spojrzenia. Hiszpania i Polska. Literatura jako łącznik. Gośćmi dyskusji byli artyści, pisarze, nauczyciele, filmowcy, tłumacze, krytycy literaccy, dziennikarze oraz wydawcy obu narodowości.
W trakcie ostatniego spotkania rozmowę między Elizabeth Wittlin Lipton i Xavierem Farré poprowadzi Joanna Bardzińska.
Wstęp wolny. Spotkanie tłumaczone symultanicznie.
Elizabeth Wittlin Lipton, pisarka, scenograf, architekt wnętrz, córka polskiego poety Józefa Wittlina, która w swojej książce From one day to another (Z dnia na dzień) opisuje doświadczenia życiowe, które począwszy od lat 50. zbiegają się z losami niektórych znanych poetów hiszpańskich (Vicente Aleixandre, Carlos Bousoño, José Hierro, José Luis Cano, Francisco Brines y José Olivio Jiménez).
Xavier Farré, poeta, tłumacz i nauczyciel, do Polski trafił po śladach Czesława Miłosza, którego utwory tłumaczył na język hiszpański i kataloński, przyczyniając się tym samym do promowania twórczości polskiego noblisty w Hiszpanii.
Joanna Bardzińska, doktor Komunikacji Audiowizualnej Uniwersytetu Complutense w Madrycie i magister Filologii Hiszpańskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
Wzajemne spojrzenia. Hiszpania i Polska, literatura jako łącznik
12 maja 2014 roku, godzina 18.30
Instytut Cervantesa w Warszawie