13 czerwca w Ambasadzie Niemiec w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Warszawskich Rozmów Architektonicznych zatytułowana Miasto nie starość – mieszkanie w starzejącym się społeczeństwie.
Cykl adresowany jest do środowisk polskich i niemieckich architektów, urbanistów i architektów krajobrazu, deweloperów, właścicieli i zarządzających nieruchomościami, miejskich biur architektury i planowania miasta, polityków, socjologów miast, polskich i niemieckich dziennikarzy, instytucji naukowych i wszystkich popularyzujących ideę zrównoważonego rozwoju miasta.
Tematami pierwszych spotkań jest mieszkanie:
- Blokowisko – Update 2.1
- Mieszkanie jutro – nowe, zrównoważone osiedla mieszkaniowe
- Miasto na starość – mieszkanie w starzejącym się społeczeństwie
- Czynszówki – mieszkanie dla każdego
- Smart Price / Smart Material / Hybrid Haus – Mieszkanie w IBA Hamburg
Dyskusja prowadzona jest na podstawie przykładów obiektów architektonicznych wyróżniających się w danym temacie, niejednokrotnie nagrodzonych, będących przedmiotem publikacji i badań.
Każdy z przykładów jest nie tylko omawiany jako obiekt architektoniczny, ale dużo bardziej jest punktem odniesienia dla interdyscyplinarnego postrzegania tematu w oparciu o rzetelne pod względem urbanistycznym, krajobrazowym i społecznym założenia koncepcji.
Warszawskie Rozmowy Architektoniczne – mają na celu umożliwienie interdyscyplinarnej dyskusji na temat innowacyjnych rozwiązań, holistycznego podejścia w projektowaniu uwzględniającego nie tylko obiekt architektoniczny, ale jego urbanistyczne usytuowanie w tkance miasta, połączenie i przenikanie się z terenem wokół z uwzględnieniem zmieniających się wymagań i potrzeb społecznych czyli zagadnienia projektowania na przecięciu się urbanistyki – architektury – architektury krajobrazu – socjologii miasta.
Miasto nie starość – mieszkanie w starzejącym się społeczeństwie // Warszawskie Rozmowy Architektoniczne
13 czerwca 2014 roku
Ambasada Niemiec
Warszawa