Od 3 do 10 sierpnia organizatorzy survivalu zapraszają na ekstremalne doświadczenie teatralne: 7-dniowy pobyt w Lanckoronie, w czasie którego uczestnicy będą pracować nad poszczególnymi elementami spektaklu.
O tym, że teatr wymaga idealnej kondycji psychofizyczej przekonał się już niejeden aktor, teraz czas na uczestników survivalu. Tygodniowe warsztaty pomogą im wydobyć z siebie maksimum artystycznych możliwości w minimalnym czasie. Uczestnicy przed przyjazdem nie wiedzą, nad czym będą pracowali i jakie zostaną przydzielone im role.
Nie mają też wiedzy na temat planowanej inscenizacji. Będą musieli w pełni opanować rolę, tj. tekst, ruch sceniczny, charakterystyczność postaci, dialog, monolog, a także nauczyć się gry w kostiumie. Survival to intensywna praca twórcza w pięknych okolicznościach przyrody, której efektem będzie spektakl, wystawiony przed okolicznymi mieszkańcami, zaproszonymi przyjaciółmi i bliskimi.
5-10-osobowa grupa co roku składa się z uczestników różniących się wiekiem, zainteresowaniami i doświadczeniem. Wszystkich łączy jednak chęć wypróbowania swoich sił w teatrze lub poszerzania swojej aktorskiej edukacji. W poprzednich latach podczas survivalu wystawiono następujące sztuki: Indyk i Męczeństwo Piotra Ohey’a S. Mrożka, Śmiertelny jubileusz i Oświadczyny niedźwiedzia A. Czechowa, Ożenek M. Gogola, Dekameron G. Boccaccio, Igraszki z diabłem J. Drdy. Sztuki obejrzało łącznie 580 osób.
Prowadzący to m.in.: Wojciech Terechowicz (aktor, reżyser teatralny, twórca krakowskiego teatru Hothaus), Dorota Stępień (aktorka dramatyczna), Aleksander Kopański (aktor, tancerz).
Survival teatralny w Lanckoronie
Od 3 do 10 sierpnia 2014 roku
Teatr Hothaus w Krakowie
Lanckorona Łaśnica