Agencja reklamowa najwyższego szczebla obsługująca ważnych klientów. Pięć kobiet u władzy, z silną potrzebą dominacji i kontroli. Spotykają się na zebraniu w sprawie stworzenia kampanii nowego leku dla kobiet, który będzie rewolucyjną konkurencją dla Xanaxu. Wchodząc w role odbiorców kampanii, dowiadują się o sobie znacznie więcej niż mogły przypuszczać. Premiera Mad Women w Szczecinie.
Projekt kuratorski Piotra Ratajczaka PIKSELOZA – to program Teatru Współczesnego w Szczecinie, polegający na realizacji cyklu przedstawień na scenie „Malarnia”, których twórcami będą interesujący reżyserzy młodego pokolenia. W ramach projektu zostaną zaprezentowane spektakle poświęcone najbardziej zapalnym, globalnym zjawiskom polityczno-społecznym, wychodzące naprzeciw dzisiejszym lękom o przyszłość naszego świata. Każda premiera poprzedzona będzie wydarzeniami kontekstowymi dotyczącymi tematyki przedstawień – debatami, warsztatami, wykładami, projekcjami filmów oraz kontaktem z widzami w przestrzeni Internetu.
Natalia Mołodowiec jest dramatopisarką, absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kilkukrotnie była laureatka Konkursu dla Młodych Dramaturgów przygotowywanego przez Polski Ośrodek ASSITEJ w Warszawie. Uczestniczyła także w międzynarodowych warsztatów dramaturgicznych INTERPLAY oraz obozów i warsztatów dramaturgicznych organizowanych przez PO ASSITEJ.
Barbara Wiśniewska to absolwentka reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Jest dwukrotną laureatką Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia (na rok 2012/2013 i 2013/2014), laureatka Nagrody im. Z. Krawczykowskiego przyznawanej przez Rektora Akademii Teatralnej. Zadebiutowała w Teatrze Studio w Warszawie, gdzie wyreżyserowała Baby Doll Tennessee Williamsa, następnie w Teatrze Ateneum zrealizowała dramat Wacława Holewińskiego Nic się nie stało, jej ostatnią premierą jest Bezwietrzne lato Doroty Wójtowicz przygotowane w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Od 2012 współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, gdzie trzykrotnie asystowała przy produkcjach Mariusza Trelińskiego (Latający Holender, Manon Lescaut, Jolanta/Zamek Sinobrodego). Jej etiuda reżyserska Julia musi umrzeć na podstawie Romea i Julii Williama Shakespeare’a została wyróżniona na Festiwalu Baltic House Theater Festival w St. Petersburgu.
Karolina Fandrejewska jest scenografem i kostiumografem. Tworzy instalacje artystyczne, wideo arty oraz filmy. W 2008 zrobiła scenografię do bajki Katarzyny Kozyry Summertale. W operze debiutowała w 2012 scenografią do Cosi fan tutte Mozarta w reżyserii Ryszarda Cieśli (Teatr Wielki – Opera Narodowa, Warszawa. Od 2007 współpracowała m.in. z: Aldoną Farrugią, Ulrike Hager, Magnusem von Hornem, Katarzyną Kozyrą, Szymonem Waćkowskim, Andrejsem Žagarsem. Jako scenografka i autorka kostiumów pracowała m.in. przy spektaklach Barbary Wiśniewskiej. Obecnie pracuje nad projektem scenograficznym do wystawy o Katarzynie Kobro w Muzeum Sztuki w Łodzi.
Paulina Góral jest absolwentką Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej, asystentką reżysera światła Felice Ross przy spektaklach Mariusza Trelińskiego, Grzegorza Jarzyny oraz przy Kabarecie Warszawskim Krzysztofa Warlikowskiego. Współpracowała również z: Komuną/Warszawa, Teatrem Ateneum w Warszawie, Teatrem Powszechnym w Łodzi, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Ósmego Dnia w Poznaniu, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Reżyseria: Barbara Wiśniewska
Scenografia: Karolina Fandrejewska
Reżyseria światła: Paulina Góral
Obsada: Maria Dąbrowska, Barbara Lewandowska, Magdalena Myszkiewicz, Ewa Sobczak, Magdalena Wrani-Stachowska
Mad Women
Premiera 23 stycznia 2016 roku
Teatr Współczesny w Szczecinie