Od 28 października w kinach studyjnych w całej Polsce można zobaczyć film dokumentalny o kobiecie, dzięki której buddyzm tybetański pojawił się w krajach europejskich, m.in. w Polsce. Hannah. Nieznana historia buddyzmu to filmowa podróż, która zaczyna się w barwnych hipisowskich latach 60. i trwa przez burzliwe politycznie lata 80. aż po współczesność i ciekawie rozbudowane wątki polskie.
Film był wielokrotnie nagradzany m.in. na Film Maker’s Festival w Londynie w 2016 roku (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Vancouver International Film Festival 2015, DocsDF Mexico 2015, Indian Cine Film Festival (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Mumbai 2015 oraz na Arpa International Film Festival w Los Angeles w 2014 roku – projekcja odbyła się w słynnym Teatrze Egipskim – film otrzymał nagrodę publiczności za najlepszy film dokumentalny.
Tworzenie filmu dokumentalnego to prawdziwy maraton. Przez ponad rok gromadziliśmy materiały. Oglądaliśmy filmy, czytaliśmy książki i słuchaliśmy nagrań, które udało nam się znaleźć na temat Hannah. Dużo dyskutowaliśmy – mówi Marta György-Kessler. – Kręcenie zdjęć zajęło nam blisko dwa i pół roku. Filmowaliśmy w Kathmandu, Delhi, Darjeelingu, Sonadzie, Hong Kongu, Niemczech i oczywiście w Danii, ojczyźnie Hannah. Zrobiliśmy ponad sześćdziesiąt wywiadów z ludźmi, najkrótszy trwał dwadzieścia minut, a najdłuższy dwa dni – opowiada.
Hannah. Nieznana historia buddyzmu, reż. Marta György-Kessler i Adam Penny
Dystrybutor: Alter Ego Pictures
W kinach od 28 października 2016 roku