18 i 19 listopada w Muzeum Etnograficznym w Krakowie odbędą się warsztaty pt. Domowe historie z cyklu Etnokalendarz.
Etnokalendarz to cykl warsztatów rodzinnych skierowanych do dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. Organizatorzy chcą, aby comiesięczne spotkania były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań. Celem warsztatów jest rozwijanie ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.
W tym roku Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na warsztaty, które czerpać będą z wiedzy i zasobów działu kultur pozaeuropejskich MEK oraz z zasobów muzealnych dotyczących wielokulturowości tutaj, w Krakowie. Działaniom MEK przyświeca pragnienie włączenia do opowieści tych, którzy na co dzień niekoniecznie grają główną rolę w ekspozycji stałej Muzeum Etnograficznego w Krakowie.
Uczestnicy warsztatów wybiorą się w podróże dalekie i bliskie, postarają się też inaczej spojrzeć najbliższe otoczenie. W sezonie 2017–2018 będą starać się poznać i zrozumieć różne sposoby życia, pracowania, organizowania przestrzeni i świętowania.
W dniach 18 i 19 listopada odbędą się warsztaty pod hasłem Domowe historie.
Każdy wie, czym jest dom i jak może wyglądać, ale czy na pewno? Kto wymyśla domy? Czy w każdym miejscu na Ziemi wyglądają one tak samo? Dlaczego jedne wznoszone są z drewnianych bali, inne lepione z błota, a jeszcze inne z worków wypełnionych piaskiem? Tajniki sztuki budowania i projektowania. Fizyczne właściwości różnych materiałów i „podhalańskie feng shui”.
Szczegółowe informacje dostępne są w wydarzeniu na Facebook’u oraz na stronie organizatora.
Warsztaty Domowe historie z cyklu Etnokalendarz
18 i 19 listopada 2017 roku
Muzeum Etnograficzne w Krakowie