28 lipca 2011 r. o godzinie 20.00 w krakowskim klubie Alchemia odbędzie się koncert zespołu the Volume.
Muzyka nie jest tylko sekwencją zdarzeń, ale również żywiołem, nad którym tylko udajemy, że możemy panować. I jeśli porządek stanie się trochę bardziej skomplikowany niż zwykłe równanie, system zmierza ku zagładzie w miarę ujawniania się kolejnych niekonsekwencji.
Możemy je postrzegać jako liczne rysy i luki na powierzchni skrupulatnie wkalkulowanego wykresu, te anomalie stanowią nasz materiał. Stoimy na powierzchni diagramu i próbujemy nie zostać pogrzebani przez czysty chaos.
the Volume
Skład:
Tomek Chołoniewski – perkusja i bębny
Alexander Chikmakov – gitary
Denis Kolokol – elektronika i głos
Zespół powstał w 2006 r. w Ałamty (Kazachstan), kiedy Denis Kolokol i Alexander Chikmakov rozpoczęli swoje eksperymenty z komputerem i gitarą akustyczną w celu znalezienia własnej interpretacji improwizowanej muzyki abstrakcyjnej.
Na początku 2008 roku Denis Kolokol wyjechał z Ałmaty i udał się na stypendium do Studia Muzyki Elektroakustycznej (SME) w Akademii Muzycznej w Krakowie. Po ukończeniu stypendium zainteresowania zespołu skierowały się ku pracom interaktywnym i kompozycjom algorytmicznym.
Duo pracowało na odległość ale w 2010 roku nowy członek dołączył do jego składu – Tomek Chołoniewski na perkusji i bębnach. W chwili obecnej theVolume to trio, które połączyło się razem dzięki stypendium Alexandera Chikmakova w Krakowie.
Michał Szostało jest kompozytorem, akordeonistą i artystą dzwiękowym. Urodził się w polsce – po ukonczeniu studiow z kompozycji w Nowym Jorku, gra w zespołach na klawiszach i na akordeonie, komponuje muzykę do filmów Polskich i Amerykańskich, i tworzy muzykę instrumentalną i elektroakustyczną wykonywaną w wielu krajach Europy i Ameryki Północnej,… między innymi przez Kwartet Śląski.
Od niedawna mieszka w krakowie. Artificial History Museum to jego nowy projekt autorski, wykorzystujący akordeon, śpiew, laptop, i dzwięki elektroakustyczne, jak również elementy z muzyki dawnej, ludowej, kabaretu, elektroniki, i nawet współpracę publiczności. Ta muzyka stanowi osobistą próbę zrozumienia swoich korzeni, i odpowiedzienia na pytanie: jak tworzyć w świecie dekonstruowanym?
Heidrun Schramm to wywodząca się z berlina artystka i kompozytorka działająca na polu muzyki elektroakustycznej, jak również instalacji i wizualizacji. Oprócz tego jest również zaangażowana w projekty teatralne. Studiowała inżynierię akustyczną w Berlinie. Po zaangażowaniu w kilka projektów, jak Audiotubbies z Jetzmannem, K. Rajewskim stworzyła wreszcie swój własny projekt Sonata Rec skupiający się na występach solowych.
W swym cyklu łączącym muzykę improwizowaną i odtwarzane brzmienia stwarza wyjątkowy nastrój i atmosferę. Często wykorzystuje przedmioty codziennego użytku, przedmioty kuchenne. Towarzysza temu własne kompozycje dźwiękowe i muzyka własnoręcznie stworzonych instrumentów. Heidrun opracowała szereg koncepcyjnych instalacji, w których jej ustalenia dźwięków, abstrakcyjnych i konkretnych za razem, podane są w nowym kontekście. Trzeba przyznać, że wygląda to dość abstrakcyjnie.
Nicolas Wiese to audiowizualny artysta, wykonawca i kompozytor tworzący w Berlinie. Tworzy prace bazujące na różnych mediach i formatach wywodzące się z róznych kontekstów. Instalacje i działania przestrzenne, nowoczesne kompozycje elektroniczne, grafiki, Radio, czy eksperymentalny film to środki, dzięki którym wyraża siebie. Od 2002r. Wiese wydaje i wykonuje muzykę inspirowaną mechanizmami Kultury masowej i zakłócana percepcją.
Wydawał I współpracował z takimi markami, jak: Tourette (USA), Walter Ulbricht Schallfolien (Germany), CEC (Canadian Electroacoustic Community).
28 lipca 2011 r.
Klub Alchemia
ul. Estery 5
Kraków